پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امیر زنده ‌دل

تعداد سوال: ۱

پژمرده و خشک شدن برگهای دراسنا پرچمی صورتی ویژه

تعداد بازدید ۲۴۹۵

سلام و عرض وقت بخیر. حدود دو هفته است که دراسنا پرچمی صورتی در منزل داریم. چند روزه که برگها شروع به پژمرده و آویزان شدن کردند و سر برگها نیز در حالدجمع شدن و خشک شدن است. اوایل تقریبا ۲ ساعت در روز آفتاب به گلدان می تابید که الان جای گلدان را عوض کردم و در سایه قرار دادم. آبیاری هر سه روز یک بار و غبار پاشی بک روز در میان انجام می دهم. لطفا راهنمایی بفرمایید که دلیل پژمردگی و خشک شدن برگها چیست؟ چگونه دوباره شاداب می شود؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۵:۴۹:۴۰

امیر زنده ‌دل

ضمنا برگها از پایین در حال زرد و خشک شدن هستند.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۶:۱۵:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نوک برگها حالت سیاه شدگی هم داره درسته؟ گلدان در چه موقعیتی قرار داره ؟ سیستم گرمایش منزل چیست ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۰:۰۸:۲۶

امیر زنده ‌دل

بله حالت سیاه شدگی در نوک برگها دیده می شود.در ابتدا گلدان نزدیک به پنجره در جای پرنوری قرار داشت که روزانه حدود ۲ ساعت آفتاب از پشت شیشه به آن می تابید ولی جای آن را عوض کردم که آفتاب مستقیم نخورد. سیستم گرمایش منزل پکیج و شوفاژ است و دمای منزل در حدود ۲۵ درجه می باشد. گلدان زمانی که به این مشکلات دچار شد از شوفاژ فاصله داشت.

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۲:۵۳:۲۶

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو آبیاری خاک را تست میکنید که خشک باشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۰:۵۵:۴۳

امیر زنده ‌دل

سلام. خیر چک نمی کردم. ولی پس از مطالعه سایر توضیحات در این خصوص، میزان آبیاری را کم کرده ام و از این به بعد سطح خاک را تا ۲ سانت چک می کنم که حتما خشک باشه. ممکنه به خاطر آبیاری زیاد برگها از پایین شروع به خسک شدن کرده باشه؟ یا به خاطر گرم بودن خونه است؟ یا به دلیل عوض شدن شرایط گیاه که یک هفته است خریدم؟ چه کار کنم که شاداب بشه و به حالت اول برگرده؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۰۸:۴۵

کارشناس شماره ۱

عوامل مختلفی میتونه باعث بروز تنش در گیاه بشه هم جابجایی و هم نوسان دما و هم نحوه ی آبیاری .پ اما به نظر میرسه گیاه شما از پرآبی به این مشکل دچار شده .سعی کنید مکان نگهداری گیاه زیاد گرم نباشه و آبیاری را در زمان خشکب خاک انجام بدید . سعی کنید گلدان برروی کف قرار نداشته باشه چون ممکنه گرمای لوله ها به گلدان و ریشه انتقال پیدا کنه و گیاه دچار آسیب بشه . فعلا آبیاری و دما را کنترل کنید و از طریق همین تاپیک وضعیت گیاه را تا دو هفته ی دیگه اطلاع بدید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۱۶:۲۲

امیر زنده ‌دل

فعلا برگهای خشک را جدا کردم و سر برگهایی که خشک شده بود را چیدم. توصیه های خوب شما را اجرا می کنم. امیدوارم زودتر اوکی بشه. خیلی نگران هستم. نتیجه را خدمتتون اطلاع می دم. ممنون از راهنمایی شما.

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۲۱:۱۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۲۷:۴۴

امیر زنده ‌دل

سلام. میزان نور مناسب برای دراسنا کامپکت و دراسنا پرچمی چقدر هست؟ در مورد آبیاری دراسنا کامپکت، باید مثل دراسنا پرچمی بعد از چک کردن و اطمینان از خشک بودن سطح خاک آب بدم یا کامپکت آب بیشتری می‌خواد؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۰۶:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر دراسناهایی که دارای برگهای رنگین هستند به نور بیشتری نیاز دارند اما دراسنا کامپکت سایه دوست است و بهتره از نور زیاد محافظت شود .آبیاری تمام دراسناها مانند هم است و از این نظر فرقی با هم ندارند .

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۱۲:۲۲

امیر زنده ‌دل

سلام مجدد. وقت بخیر. متاسفانه طی دو هفته گذشته علیرغم اینکه آبیاری رو کم کردم و جای گیاه رو محل مناسبی که نور غیر مستقیم داره و نسبتا هوای ملایمی داره گذاشتم، همچنان گیاه پژمرده است، برگهاش خشک میشه و وضعیتش بدتر شده. الان هفته ای یک بار بعد از خشک شدن سطح خاک آبیاری می کنم و هر سه روز غبارپاشی هم می کنم. چکار کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۱۸:۰۶:۰۶

امیر زنده ‌دل

سلام مجدد. وقت بخیر. متاسفانه طی دو هفته گذشته علیرغم اینکه آبیاری رو کم کردم و جای گیاه رو محل مناسبی که نور غیر مستقیم داره و نسبتا هوای ملایمی داره گذاشتم، همچنان گیاه پژمرده است، برگهاش خشک میشه و وضعیتش بدتر شده. الان هفته ای یک بار بعد از خشک شدن سطح خاک آبیاری می کنم و هر سه روز غبارپاشی هم می کنم. ضمنا یکی از دو ساقه گیاه در محل نزدیک به برگها نرمتر شده که برگهای این ساقه بیشتر پژمرده شدن. چکار کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۱۸:۱۳:۲۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .تو این فصل نیاز به اینهمه غبارپاشی نیست .غبارپاشی زیاد میتونه عاملی برای شیوع بیماری قارچی باشه . لطفا عکسی از وضعیت فعلی گیاه بفرستید

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۲۳:۵۱:۴۷

امیر زنده ‌دل

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۰:۲۱:۳۶

امیر زنده ‌دل

در عکس مشخصه که وضعیت گیاه نسبت به قبل بدتر و پژمرده تر شده. نوک برگها در حال خشک شدنه، برگها تز پایین در حال زرد شدن و خشک شدن و افتادنه. ولی برگهای جدید در حال رویش هستند خوشبختانه.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۰:۲۵:۵۰

کارشناس شماره ۱

یه کم جاشو خنک کنید .سنگریزه ها رو از سطح خاک بردارید .و سطح خاک رو با وسیله ای مانند قاشق یا چاقوی یکبارمصرف زیرو رو کنید .مراقب باشید در حین انجام کار به ریشه ی گیاه آسیب نزنید . اگر بعد از برداشتن سنگریزه ها , در سطح خاک املاح رسوب کرده بود اول یک لایه از سطح خاک را بردارید .و بعد به خاک سیخک بزنید . ببینید بعد از چند روز آیا گیاه اوضاعش تغییری میکنه یا خیر ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۰۱:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@