پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهتاب احمدزاده

تعداد سوال: ۱

زردی زافلیا ویژه

تعداد بازدید ۴۷۷

سلام من حدود یک سال هستش زافیامو دارم اما حدود یک ماه که برگش داره زرد میشه میشه کمک کنید من بابت این موضوع خیلی نازاحتم

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۱۶:۴۰:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا تصویر گیاه را ارسال نمایید .متشکرم

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۰:۰۹:۱۰

مهتاب احمدزاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۱۴:۵۸:۲۲

کارشناس شماره ۱

نحوه ی آبیاری گیاه به چه صورته و گلدان از نظر دما و دریافت نور در چه محیطی قرارداره ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۰:۵۶:۴۹

مهتاب احمدزاده

سلام وقت بخیر هفته ای یک بار دما تقریبا گرم به دلیل بخاری. گلدانش کوچیک بودش که زردیش رو دیدم بلافاصله عوض کردم و اون شاخه بزرگ تر از همه رو تازه 3ماه است که باز شده

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۰۳:۱۰

کارشناس شماره ۱

عواملی مانند آبیاری کم یا زیاد یا نامنظم بودن آبیاری و یا گرما و سرمای بیش از حد ویا کمبود و بیشبود مواد غذایی میتواند باعث زردی برگها شود . پیشنهاد میکنیم مدتی آبیاری را در کنترل داشته باشید و بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوال دیگه ای در مورد زاموفیلیا دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۲۱:۵۶

مهتاب احمدزاده

الآن این برگ های زرد از بین می‌رود و چه کودی بدم که تقویت بشه ممنونم از شما

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۲۵:۱۲

کارشناس شماره ۱

بله معمولا برگهایی که در اثر افراط و تفریط در آبیاری زرد شده اند به مرور از بین میروند .برای تقویت گیاه میتوانید در فصل رشد از کودهای فسفر و سه بیست به تناوب استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۳۱:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@