پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آیدا شریف مطلق

تعداد سوال: ۱

زرد شدن نوک برگ های اریکا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۷

با سلام،برگ های اریکام نوکشون اول زرد شد و بعد از چند روز قهوه ای میشه به سمت پایین میره تا خشک میشه،البته برگ جدید هم میده،توی خاکش هم تکون دادم حیونای سفید خشکی هست،و یه چیز دیگه برگای اریکا که بلند میشه حالت پخش پیدا میکنه من بستمشون که جمع تر بشن اما بعدش گفتم شتید اذیت بشه،باعث ازار گل میشه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۲۱:۱۱:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .مهمترین عامل در زرد و خشک شدن برگهای اریکا میزان آبیاری است .آبیاری زیاد و یا خیلی کم باعث میشود برگهای گیاه زرد و سپس خشک و یا قهوه ای شود و یا کل برگ از بین برود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . سعی کنید گلدان در مکانی با تهویه ی خوب قرارداشته باشد و محل نگهداری گیاه زیاد گرم نباشد . وجود حشرات در خاک هم میتواند باعث زردی برگها شود چون اگر تعداد حشرات داخل خاک زیاد باشد از ریشه های نازک گیاه تغذیه کرده و باعث آسیب دیدن گیاه میشوند . بستن ساقه ها برای اینکه گیاه فرم بهتری داشته باشد مانعی ندارد اما باید در موقع بستن , دقت نمایید که ساقه های گیاه بیش از حد درهم نروند و فضای کافی در بین ساقه ها وجود داشته باشد .اگر سوال دیگه ای در مورد اریکا دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۰:۵۴

آیدا شریف مطلق

تعداد سوال: ۱

برای از بین بردن حیوانات داخل گلدان از چی استفاده کنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۲ ۲۳:۳۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

میتونید یکبار از سم دیازینون استفاده کنید اگر از بین نرفتند دو هفته ی بعد سمپاشی را تکرار کنید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۰۰:۳۴:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@