پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پوریا نایینی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۳-۱۰-۱۳۹۹

قهوه ای شدن ساقه های سبز شفلر ویژه

تعداد بازدید ۲۱۱

سلام من این گیاهو سه هفتس خریدم ولی جدیدا یکی از تنه هاش شروع کرد به قهوه ای شدن و ریزش ساقه..الان هم جدیدا روی بعضی برگها نقطه های سیاه میبینم..مشکل از کجاست؟!؟!

۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۱۰:۴۵:۰۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۴۱:۵۰

پوریا نایینی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۳-۱۰-۱۳۹۹

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۹:۰۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

شفلرا گیاهی نوردوست است و بهتره در محیطی قرار داشته باشه که تهویه ی مطلوبی داشته باشه و دما نوسان نداشته باشه .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .افراط در آبیاری ، تهویه ی نامناسب محیط ، رطوبت بالا ، خاک متراکم و زهکشی نامناسب گلدان باعث جمع شدن اب در ته گلدان و پوسیدگی ریشه و برگها خواهد شد.اگر سوال دیگه ای راجع به این گیاه دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۰۴:۲۸

پوریا نایینی

تعداد سوال: ۱

عضویت: ۰۳-۱۰-۱۳۹۹

این گلدانی که گل داخلش از اول بود زیر گلدانی نداشت ینی آبی ازش خارج نمیشه!!!این مورد باعث مشکل نمیشه!؟!؟باید چکار کنم!؟؟!

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۱۰:۲۶:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

عضویت: ۳۱-۰۳-۱۳۹۹

اگه ته گلدان سوراخ نیست , تجمع آب میتونه در ته گلدان باعث بروز مشکلاتی در گیاه بشه . بهتره گلدان را تعویض و گیاه را در گلدانی بکارید که ته آن زهکش داشته باشد . و یا اینکه ته گلدان را با جسمی تیز به آرامی سوراخ کنید تا آب اضافی از ته گلدان خارج شود .مراقب باشید در حین انجام کار ریشه ها صدمه نبینند .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۰:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
[email protected]