پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نجوا صبوری

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۱

سلام وقت بگیر من دو سال پیش سانسوریا از هر دو مدلش خریدم خیلی خوب رشد میکرد و پاجوش میزد ولی الان حدود سه ماهه پاجوش میزنه خشک میشه و برگ های قبلی هم داره یکی یکی زرد و خشک میشن لطفا راهنمایی کنید چیکار باید بکنم ممنونم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۱۱:۳۰:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .علت زرد شدن برگهای سانسوریا و بالا نیامدن پاجوش میتواند افراط و تفریط در آبیاری و و نور کم محیط باشه .وقتی گیاه در حال پاجوش زدنه باید آبیاری بصورت منظم و کافی انجام بشه تا پاجوش زود رشد کند. سیستم گرمایش منزل چیه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۴۵:۰۶

نجوا صبوری

گرمایش خانه با شوفاژ هست ... من توو این دو سال مشکلی در نگهداری سانسوریا نداشتم و همان طور که قبلا عرض مردن حدود دو سه ماه هست که پاجوش خشک میشه و برگ های قدیمی هم یکی یکی زرد میشن ابیاری هم به موقع انجام میدم یعنی با یه چوپ امتحان میکنم و اگر نیاز بود ابیاری رو انجام میدم

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۱۸:۳۳:۵۵

کارشناس شماره ۱

خاک گلدان خاکباغچه است ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۰۶:۱۹

نجوا صبوری

خیر از گلفروشی گرفتم همونجا گلدان و خاکش و عوض کردن کلا الان فقط یک مدلش مونده همونطور که توو عکس براتون فرستادم و برگهای سبز قبلی هم داره یکی یکی زرد میشه

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۱۴:۲۱:۵۶

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۴:۰۲

نجوا صبوری

توو فصل گرم بهار و تابستان یه هفته در میان یه لیتر و در پاییز و زمستان هر دو هفته یک لیتر البته با رعایت کردن همون روشی که خدمتتون عرض کردم چوب داخل خاک میکنم اگه خاک به چوب نچسبه ابیاری میکنم

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۵۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

به نظر میرسه گیاه شما دچار تنش شده .نشانه های تنش آبی و یا دمایی در گیاه دیده میشه .آیا زمانی که آب در گلدان میریزید , آب به راحتی در خاک نفوذ میکنه یا دیر پایین میره ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۵۵:۱۱

نجوا صبوری

براحتی عبور میکنه و مشکلی نداره ولی نمیتونم چرا از وسط کم کم زرد میشه بعد انتها و ابتدای برگ زرد میشه و خشک میشه به نظرتون ببرم گل فروشی و کلا خاکشو عوض کنم ؟؟؟ میگم شاید دیگه خاکش ویتامینه نداره

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۱:۰۳:۴۲

کارشناس شماره ۱

بهتره گیاه از خاک درآورده بشه و وضعیت سلامت ریشه ها چک بشه اگه خودتون نمیتونید اینکارو انجام بدید بهتره کارشناس براتون انجام بده .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۱:۱۱:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@