پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمدرضا فاضلیان

تعداد سوال: ۱

خشک و سیاه شدن برگ ها و ساقه های گیاه ساکیولنت ویژه

تعداد بازدید ۱۳۲۴

من این گیاهم خیلی حالش خوب بود اما اخیرا هی برگاش سیاه میشه و می‌ریزه و ساقه هاش هم دارن خشک میشن، چیکار کنم درست بشه، خیلی هدیه عزیزیه برام

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۳ ۱۳:۴۳:۱۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه تون آفت هم داره ؟ نقاط سفیدرنگ روی برگها و ساقه منظور است

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۴۷:۴۶

محمدرضا فاضلیان

بله، نمی‌دونم چیکار کنم که از بین برن

۱۳۹۹-۱۰-۰۴ ۰۱:۴۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

به دلیل شرایط و نگهداری نامناسب دچار آفت شده فقط چون تو عکس زیاد نوع آفت مشخص نیست لطفا بفرمایید که روی برگها حالت لکه ای داره که سوراخ میشه یا اینگه لکه های سفید و پنبه ای شکل روی برگها قرار داره ؟ یا عکسی واضح از آفت ارسال نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۰۱:۱۰:۱۸

محمدرضا فاضلیان

هر دو موردی که گفتین رو داره

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۱۱:۴۵:۲۰

کارشناس شماره ۱

بهتره گلدان را در مکانی با تهویه ی خوب قرار بدید . آبیاری را در زمان خشک بودن خاک انجام بدید گیاه را یکبار با سم کنفیدور سمپاشی کنید .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۴۶:۴۴

محمدرضا فاضلیان

خیلی ممنونم ازتون، دما و رطوبت مناسب براش چجوری باید باشه؟ اگه مقاله ای هست میشه برام بفرستید؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۰:۵۵:۳۷

کارشناس شماره ۱

گیاهان معمولا در دمایی که کمی خنک باشد شادابتر هستند و آبیاری بهتره در زمان خشک بودن خاک انجام بشه . رطوبت زیاد و گرما و تهویه ی نامناسب محیط میتونه گیاه رو دچار آفت کنه مخصوصا در این فصول که گیاهان مدت زمان زیادی را در محیط بسته و بدون تهویه سپری میکنند . پیشنهاد میکنیم سری به قسمت مقالات سایت یا مجله ی گلدون من بزنید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۱:۱۶:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@