پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام

تعداد سوال: ۱

ایجاد پودرسفید سراسری ولکه ای روی برگ یوکا ویژه

تعداد بازدید ۴۲۱۸

سلام برگهای یوکای من بعداز ۴ ۵ روز یه گردسفید سرتاسر بعضی برگهاش وبعضی نقاط لکه ای بوجود اومده.راهنمایی فرماییدچکار کنم.قبلش طبق فرمول ۳بیست داده بودم رفتم سفر۵روزه برگشتم اینطورشد

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۵ ۱۵:۱۱:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما در اثنر تهویه ی نامناشسب محیط و رطوبت بالا و یا نوسان دمای محیط دچار بیماری قارچی شده است .بهتره گلدان را در مکانی با تهویه ی مطلوب قرار دهید .یوکا گیاهی است که از نظر تهویه بسیار پرتوقع است و اگر در محیطی بسته با هوای مانده یا دم کرده قرار داشته باشد دچار مشکلات زیادی میشود .میتوانید یکبار از قارچ کش مانکوزب بصورت اسپری برروی گیاه استفاده نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد .یوکا در فصول پاییز و زمستان نیازی به کوددهی ندارد . کوددهی اکثر گیاهان باید در فصل رشد ( بهار و تابستان ) هر دو هفته یکبار انجام شود و با شروع فصول سرد باید کوددهی قطع شود .کوددهی بیش از اندازه و بیش از مقدار توصیه شده میتواند برای گیاه مشکلاتی را ایجاد کند .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۱:۳۰:۰۱

الهام

تعداد سوال: ۱

سلام خیلی سپاسگزارم. دیروز قبل ازپاسخ شما من پودر بنومیل ۵۰درصد اسپری کردم ی قاشق مربا درا لیتر آب کمی پاش ریختم الان باز از پودر شما بگیرم و بریزم؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۰۸:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

نه نیازی به سمپاشی دوباره فعلا نیست .با بهتر ک ردن شرایط محیطی باید علائم بهبودی در گیاه دیده بشه .البته نه در برگهای آسیب دیده , چون اونها به همان حالت باقی می مانند .اما برگهای جدید سالم رشد میکنند . با بیشتر شدن تعداد برگهای جدید , میتوانید برگهای آسیب دیده را قطع نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۲۳:۱۹:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@