پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا حسینخانی

تعداد سوال: ۱

بیحالی و پژمردگی گل بابا ادم ویژه

تعداد بازدید ۸۷۲۲

سلام من چند ماهه که گل بابا ادم خریدم بعد از مدتی متوجه حشرات سفید خیلی ریز تو خاکش شدم ولی اقدامی نکردم ولی الان گیاهم خیلی بیحال و پژمرده شده و دیگه فقط سه تا برگ داره لطفا طریقه نگهداری و درمانش رو برام توضیح بدید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۱۳:۵۱:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .باباآدم گیاهی است که باید در مکانی با تهویه ی خوب قرار داشته باشد و اگر در محیطی بسته و کم نور قرار داشته باشد دوام چندانی نخواهدداشت . محیط گرم و یا دارای نوسان دما و افراط و تفریط در آبیاری و شرایط نامناسب محیط نگهداری , باعث میشود که این گیاه طراوت و شادابی خود را از دست داده و از بین برود .سعی کنید محیطی باشرایط فوق برای گیاه مهیا نمایید و هر زمان خاک گلدان خشک بود به گیاه آب دهید برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید ..اگر سوال دیگه ای راجع به این گیاه دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۰۶ ۲۳:۴۷:۰۰

زهرا حسینخانی

ممنون اخه به من گفته بودن گیاهیه که زیاد به نور احتیاج نداره لازم نیست کود بدم ؟گیاه برای از بین رفتن حشرات سفید سمی استفاده کنم؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۷ ۰۰:۱۴:۲۹

کارشناس شماره ۱

بابا آدم گیاهی مناسب فضای باز است و به نور زیاد نیاز دارد .برای سمپاشی میتوانید از سم دیازینون استفاده نمایید سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon) حشره کش دیازینون Diazinon
۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۰۱:۰۸:۲۵

زهرا حسینخانی

پس چرا به عنوان گیاه اپارتمانی به من معرفی شد و فروختنش .من هزینه ی زیادی بابت گیاه پرداخت کردم ولی الان بیشتر ناراحت اینم که از بین نره چطوری میتونم نجاتش بدم ؟ باید از خونه ببرمش بیرون ؟ سرمای بیرون براش مضر نیست؟ میش بزارمش تو حیاط خانه؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۰۲:۱۲:۱۴

کارشناس شماره ۱

بله اگر الان بیرون بزارید بعلت اختلاف دمای زیاد, بیرون و داخل قطعا گیاه دچار آسیب بیشتری میشه .بهتره تا بهار سعی کنید گیاه را زنده نگه دارید و از اواخر اسفند و اوایل بهار میتونید گیاه را در فضای آزاد قرار بدید تا رشدی نرمال داشته باشه .کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۲۳:۰۵:۴۱

زهرا حسینخانی

من تهران هستم و لطف میکنید راه زنده نگه داشتنش رو بهم بگید

۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۰۱:۴۲:۵۰

کارشناس شماره ۱

برای زنده نگه داشتنش باید گلدان را در مکانی با نور کافی و تهویه ی خوب قرار بدید و آبیاری را بصورت منظم و در زمان خشک بودن خاک انجام بدید .در اواخر اسفند ماه که خطر سرما برطرف شد میتونید گلدان را در تراس و در مکانی نیمسایه قرار بدید .میتونید برای تقویتش در آن زمان از شیره ی کود گوسفندی کاملا پوسیده استفاده کنید .به اینصورت که مقداری از کود را در یک ظرف پلاستیکی درب دار ریخته و روش آب بریزید . بعد از یک هفته میتونید از این محلول برای تغذیه ی گیاهانتون استفاده کنید البته باید ابتدا این محلول را با آب رقیق کنید .مقدار یک قاشق چایخوری در 3 لیتر آب کافی است .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۰:۰۸:۰۷

زهرا حسینخانی

پس فعلا به گیاه کود ندم ؟و اینکه کود رو از کجا تهیه کنم؟ایا ممکنه گیاه دیگه برگی نداشته باشه ولی ریشه گیاه زنده باشه؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۲:۱۶

زهرا حسینخانی

چند وقت یکبار و هر سری باتوجه به عکسی که فرستادم و اندازه گیاه و گلدان چه مقدار باید به گیاه اب بدم؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۴:۲۵

کارشناس شماره ۱

کود را میتوانید از نگهبانان مهربان پارکها تهیه نمایید .معمولا به مقدار کم در اختیارتون قرار میدهند . کوددهی را در بهار انجام بدید بله گاهی اوقات پیش میاد که بابا آدم هیچ برگی نداشته باشه اما ریشه سالم و زنده باشه و به محض بهبود شرایط دوباره برگزایی را شروع نماید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۶:۲۳

زهرا حسینخانی

سم پاشی گیاه رو هم همون موقع بعنی اسفند ماه انجام بدم ؟؟اگه ریشه سالم و زنده باشه و گیاه برگی نداشته باشه ابدهی باید مثل سابق باشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۰۶:۵۰

کارشناس شماره ۱

اگر حشرات زیادن میتونید الان هم انجام بدید . بله آبیاری به صورتی که خدمتتون عرض کردم انجام بدید .اما مقدار آبی که در گلدان میریزید کمی کمتر از قبل باشد

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۱۱:۰۱

زهرا حسینخانی

چطوری میشه تصویر حشرات رو براتون بفرستم که ببینید اصلا مضر و خطرناکن یا نه ؟چون مسئله ای هم که هست اینه که اول که من الان چون باردارم شرایط سمپاشی رو ندارم و دوم اینکه گلدان انقدر سنگین و بزرگه امکان چند بار جابه جا کردنش نیست

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۱۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

اگر روی خاک اونا رو مشاهده کردید ازشون عکس بگیرید .بله با شرایطی که دارید سمپاشی اصلا به صلاح نیست .عکس بفرستید ببینم این حشرات دقیقا چی هستند .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۱:۳۵:۲۸

زهرا حسینخانی

این یه فیلم کوتاهه چون تو عکس معلوم نیست

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۳:۱۹

زهرا حسینخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۳:۲۵:۳۵

کارشناس شماره ۱

زیاد مشخص نیست ولی به نظر میرسه لارو حشرات باشند . این حشرات معمولا بعلت رطوبت زیاد شروع به فعالیت در خاک مینمایند .چون محیط مرطوب و گرم محیطی مساعد برای زندگی حشرات است .بهتره در ابتدا آبیاری و رطوبت را کمتر کنید . اگر توانستید یک عدد کارت زرد گلخانه را بصورت نواری برش بزنید و برروی خاک گلدان قرار دهید . با این کار تعدادی از این حشرات به کارت میچسبند و به مرور تعدادشان کمتر میشود گاهی اوقات برگ بو هم باعث فراری دادن بعضی از حشرات میشود .میتوانید چند عدد برگ بو را در خاک گلدان قرار بدید .البته مهمترین عامل کم کردن رطوبت است که در اولویت قرار دارد .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۹:۲۷:۳۸

زهرا حسینخانی

ممنون اخه هر کاری کردم فیلم ارسال نشد میتونید راجع به نگهداری گیاه رزماری هم توضیح بدید

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۹:۳۰:۲۸

کارشناس شماره ۱

این تاپیک برای گیاه بابا آدم تعریف شده است و در هر تاپیک فقط میتوانید درمورد یک گیاه سوال , و پاسخ دریافت نمایید .برای سوال در مورد گیاه دیگر باید در تالار مربوطه تاپیک جدید تعریف نمایید .از همراهی و همکاری تون سپاسگزاریم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۹:۳۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@