پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه بهره مند

تعداد سوال: ۱

پوسیدگی و لکه شدن برگ ویژه

تعداد بازدید ۷۹۲

از دو روز پیش احساس کردن که قسمت هایی از برگ ها شبیه پوسیدگی یا مثل سرما سوختگی شدند‌. و هرچه جلوتر میریم میبینم که جوانه های جدیدش مثل پوسیدگی هستند.البته یکی دو شب توی هوای آزاد تراست مونده و روز گذاشته بودم که آفتاب بهش بخوره و شب یادم رفت تو بیارم و اون شب هوا سرد بود. اخه فکر کرده بودم نور توی خونه براش کم باشه روزش گذاشته بودم که هوای آزاد که زیاد گرم هم نبود و مثل هوای بهار بود بهش بخوره.

۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۱۰:۲۷:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم .

۱۳۹۹-۱۰-۰۸ ۲۳:۴۹:۱۵

فاطمه بهره مند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۰۹:۵۶:۲۰

فاطمه بهره مند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۰۹:۵۷:۰۳

فاطمه بهره مند

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۰۹:۵۸:۱۶

کارشناس شماره ۱

دیفن باخیا شما دچار سرما زدگی و آفتاب سوختگی شده و این نقاط سوخته مانند از روی برگها برطرف نمیشوند اما با نگهداری خوب و بهبود شرایط محیطی برگهای جدید سالم رشد میکنند .بعد از رشد برگهای جدید میتونید به مرور برگهای آسیب دیده را قطع کنید . سعی کنید به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان کمی خشک شده باشد و گلدان در مکانی با دمای یکنواخت و نور ملایم قرار داشته باشد .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۰:۵۷:۲۰

فاطمه بهره مند

با تشکر از شما.فقط لطفا این سوالمم جواب بدین ممنون میشم که میتونم برای گل دیفن باخیا و نخل ماداگاسکار آناناسی و سانسوریا ابلق شمشیری و بگونیا مخملی و گل فرفیون از گلدان سفالی استفاده کنم؟چون بعضی ها منو از گلدان سفالی میترسونن و میگن که استفاده نکن.

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۲:۱۸:۱۱

کارشناس شماره ۱

بله .گلدان سفالی مخصوصا اگر سفال خام باشد برای گیاهان بسیار بهتر از گلدان های پلاستیکی و یا پلیمری و بتنی و غیره هستند .گلدانهای سفالی چون در دیواره ی خود منافذی دارند باعث میشوند آب و رطوبت اضافی نه تنها از زهکش ته گلدان , بلکه از دیواره ها نیز خارج شود .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۹:۳۹:۴۶

فاطمه بهره مند

بزرگواری فرمودید ممنون‌.خدا خیرتون بده

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۱۹:۵۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۲۰:۰۰:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@