پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

naghibi

تعداد سوال: ۱

قطع شدن ساقه جدید و زرد شدن بعضی از ساقه ها ویژه

تعداد بازدید ۸۱۰

سلام ممنونم بابت راهنماییهاتون ، من تقریبا 4 ماه هست که این گیاه رو دارم متاسفانه ساقه جدید تا نصفه بلند شد و دیدم از وسط قطع شده و چند تا از ساقه ها زرد شده و بعضی از برگها سبز کمرنگ شده ، میشه سوالاتمو جواب بدین ؟ 1- کود خاصی هست بتونم تهیه کنم ؟ شما کود برای فروش دارین ؟ 2-چه کار کنم برگهای دیگه زرد نشه؟ 3- ساقه جدید که قطع شده تو گلدان کوچیک تو خاک گذاشتم درسته ؟ 4- مقدار آب هر سری که خاک گلدان خشک میشه چقدر بریزم خوبه با توجه به اینکه گلدانم بزرگه؟ 5- یه سری لک سیاه رو ساقه ها هست ، ایرادی نداره؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۰۹ ۱۳:۲۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .معمولا زاموفیلیا در اثر افراط و تفریط در آبیاری دچار زردی برگها میشود .با توجه به بزرگ بودن گلدان و اینکه زاموفیلیا گیاهی خشکی دوست است بهتره در زمان آبیاری مقداری در گلدان آب بریزید که مطمئن شوید به ریشه ها آب رسیده است و نیازی نیست انقدر زیاد آب در گلدان بریزید که از ته گلدان خارج شود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . برای کوددهی زاموفیلیا میتوانید از کودهای فسفر بالا و گاهی اوقات سه بیست و کود کلات آهن به تناوب استفاده نمایید . با کنترل آبیاری میتوانید از زرد شدن برگها جلوگیری نمایید . برای تهیه ی کود میتوانید به قسمت ملزومات گل و گیاه سایت مراجعه نمایید بله کار درستی کردید که قلمه را در خاک کاشتید . وجود لکه های سیاه برروی ساقه مشکلی برای گیاه ایجاد نمیکند . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۰ ۰۲:۰۵:۲۹

naghibi

تعداد سوال: ۱

ممنون از راهنماییتون ، میشه جواب بدین 1-به اون ساقه که کنده شده بود و کاشتم هم کود بدم؟ 2- هر وقت که خاک خشک شد ، چند لیوان آب بدم؟ 3- این 3 تا کود که گفتین رو سفارش دادم همزمان بریزم ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۱۷:۳۴:۱۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

1- ساقه ای که کنده شده را در آب یا گلدان دیگری که حاوی خاک است , ریشه دار کنید . برای ریشه دار شدن نیازی به کود ندارد اما زمانی که ریشه یا ریزوم تشکیل شد بهتره برای توسعه ی بیشتر ریشه ها هر دو هفته یکبار از کود فسفر بالا استفاده نمایید . 2- مقدار آبیاری باید به اندازه ای باشه که به ریشه ها آب برسه .نیازی نیست در زمان آبیاری کل خاک گلدان خیس بشه .میزان آبیاری بستگی به سایز گلدون و دما و غیره دارد برای همین نمیتوان دقیقا بیان کرد که گیاه به چند لیوان آب نیاز دارد . 3-خیر به هیچ وجه کودها نباید با یکدیگر مخلوط شوند . میتوانید در هر نوبت کوددهی از یکی از این کودها به تناوب استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۲۳:۴۳:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@