پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شبنم خواجه نوری

تعداد سوال: ۴

گیاه دراسنا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۹

سلام گیاهم رو بعد خرید غرقاب کردم و برگهاش رو با شیر و پنبه پاک کردم، بعد دیدم برگها زرد میشن یکی یکی ، جاش رو عوض کردم آوردم پشت پنجره جنوبی و آبیاری رو کم کردم الان ازنوک برگ داره قهوه ای میشه و زرد و در اطراف برگ هم زرد ، آهن هم به تازگی بهش دادن

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۱۶:۲۶:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .افراط و تفریط در آبیاری و نوسان دمای محیط و کوددهی نامناسب علت بروز این مشکلات است .دراسنا و اکثر گیاهان آپارتمانی در پاییز و زمستان استراحت کرده و کم رشد میشوند و نباید به آنها زیاد آب بدهید . کوددهی در این فصول باید کاملا قطع شود چون میتواند بر گیاه اثر منفی بگذارد . سعی کنید گیاه در محیطی قرار داشته باشد که نوسان دما نداشته باشد و تهویه ی خوبی داشته باشد . خشکی نوک برگها هم میتواند در اثر افراط و تفریط در آبیاری و یا رطوبت کم محیط باشد . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۰۰:۴۵:۳۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@