پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شبنم خواجه نوری

تعداد سوال: ۴

فیکوس ویژه

تعداد بازدید ۴۰۳

بعد از خریداری غرقاب کردم و برگها رو با پنبه آغشته به شیر پاک کردم بعد از چند روز متوجه شدم روی برگ ها خطوط قهوه ای پدیدار شده با مراجعه به گلفروشی بهم قاچ کش داد و گفت بعد ۷ روز آهن بده منتها بهتر نشو الان نور غیرمستقیم شمالی داره وسط خونه

۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۱۶:۳۸:۵۲

شبنم خواجه نوری

تعداد سوال: ۴

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۱۶:۳۹:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس ها به مکانی با دمای یکنواخت و تهویه ی خوب نیاز دارند.زمانی که گیاهی را خریداری میکنید نیازی نیست برگهای آنرا باشیر تمیز کنید .آب ساده برای تمیز کردن برگها کافی است . موادی از قبیل شیر و روغن زیتون و از این قبیل , اصلا مناسب گیاهان نیستند و ممکنه گیاهان نسبت به آن واکنش منفی نشان بدهند . گاهی اوقات اختلاف دمای محیط قبلی با محیط جدید در بدو ورود گیاه به منزل هم میتواند به گیاه آسیب برساند .فعلا باید به گیاه زمان بدهید تا به محیط جدید عادت کند .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۲۸:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@