پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ژینا وزیرزاده

تعداد سوال: ۱

زرد شدن نوک برگ گیاه سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۲

سلام .ببخشید من یک گیاه سانسوریا را به مدت دوسال است که نگهداری کردم و رشد خوبی داشت .اخیرا که گیاه بزرگ تر شده بود گلدان و خاک را عوض کردیم و از همان خاک گلدان اضافه کردیم .الان نزدیک بک ماهه که از بالا کم کم نوک برگ ها زرد و خشک میشوند.نمی دانیم به علت کم ابی است یا اب زیاد .معمولا هفته ای یک بار اب داده میشد.ممنون میشم راهنمایی کنید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۲۲:۲۸:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .آیا روی برگها غبارپاشی هم میکنید ؟ آیا در زمان آبیاری خاک گلدان را از نظر خشکی تست میکنید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۰۰:۵۸:۵۹

ژینا وزیرزاده

سلام .خیر تا کنون به برگ ها دست نزدم و خاک را هم تست نکردم ولی زمانی که گلدان را عوض کردیم ،خاک را تا لب گلدان پر کردیم و به سختی ابیاری میکردم

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۱۵:۲۱:۱۶

کارشناس شماره ۱

منظورتون اینه که در زمان آبیاری , آب به سختی در خاک نفوذ میکند ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۳۴:۰۵

ژینا وزیرزاده

سلام .شاید همین طور بوده که شما میفرمایید .البته سطح خاک همیشه خشک بودو من گاهی به طور نامنظم اب میدادم .حالا نمیدانم به علت کم ابی برگ ها زرد شده یا ابیاری ریاد بوده .ممنون

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۴۰:۱۱

کارشناس شماره ۱

اگر خاک گلدان سفت و آب در خاک به سختی پایین میرود , خاک گلدان مناسب نیست .چنین خاکی باعث بروز مشکل در گیاه میشود .با توجه به انبوهی گیاه شما و بافت خاک علت بروز این مشکلات میتواند افراط و تفریط در آبیاری باشد . سر برگها که دچار آسیب شده را قطع نمایید سعی کنید در زمان آبیاری آب را در دور گیاه و برروی خاک بریزید . اگر خاک گلدان متراکم و سفت است بهتره کمی خاک برگ را با آن مخلوط کنید و گیاه را دوباره در آن بکارید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۱:۵۸:۳۲

ژینا وزیرزاده

ممنون .پس احتمالا به نظر شما زرد شدن نوک برگ ها به علت کم ابی است.و بهتر بخش های زرد شده را جدا کنم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۳:۲۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

زرد شدنی که به همراه سیاه و تیره شدن باشه بعلت پرآبی , ایجاد میشه .زمانی که خاک سفت و متراکم باشه , همانطور که آب در آن به سختی نفوذ میکنه , آب را هم دیر از دست میده , منظور اینه که آب را زیاد در خود نگه میدارد .بهتره نوک برگهای آسیب دیده را جدا کنید و در بهار خاک گلدان را با اضافه کردن خاکبرگ اصلاح کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۲:۰۵:۵۱

ژینا وزیرزاده

ممنونم از راهنمایی تون .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۴۱:۴۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۰۴:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@