پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شیوا دیزه وری

تعداد سوال: ۲

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۴۳۱

سلام گلدون سانسوریای ابلق دارم به دلیل زهکشی نامناسب و ابدهی زیاد ریشه برگهاش لیچ شده ابیاری رو هم پایین آوردم ولی درست نشد برگاش داره یکی یکی میوفته گلدونش بزرگه و تا ته خاکه به نظرتو بهتر نیست خاکشو خالی کنم زیرشو پوکه بریزم دوباره پرش کنم یا باید خاکو عوض کنم؟ میشه راهنماییم کنید چطوری گلدونمو نجات بدم خیلی گرون خریدمش🙏🏻🙏🏻و اینکه یه کود مناسبش که تقویتش کنه چیه میشه معرفی کنید؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۰:۳۰:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .زمانی که گیاه لزج شده و در حال پوسیدن است حتما باید از گلدان درآورده شود . گیاه را از گلدان خارج کنید تمام قسمتهای لزج و پوسیده شده را جدا کنید . و چند ساعی گیاه را روی روزنامه قرار بدید تا کمی رطوبت انتهای ریشه کم شود . نصف گلدان را لایه ی زهکش بریزید . از خاک قبلی استفاده نکنید .بهتره از خاکبرگ سبک و خشک استفاده کنید .بعد از لایه ی زهکش , کمی خاک در گلدان بریزید . گیاه را برروی خاک قرار داده و دور آنرا خاک بریزید و با فشار دست , خاک اطراف گیاه را محکم و گیاه را در خاک ثابت کنید . تا سه هفته الی یکماه بعد از کاشت به گیاه آب ندهید . اگر سوالی هست در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۲:۵۴:۴۳

شیوا دیزه وری

سلام ببخشید یعنی لایه زهکش رو پوکه نریزم چون گلدونم خیلی سنگینه و جابه جاییش خیلی سخته؟ و اینکه کوددهی چطوری باشه بعد از اینکه اینکارها رو کردم و چه کودی باشه؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۳:۲۹:۵۲

شیوا دیزه وری

و اینکه میشه بفرمایید منظورتون از لایه زهکشی چیه؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۰۰:۵۲:۱۴

کارشناس شماره ۱

منظور از لایه ی زهکش همان پوکه یا تکه های سفال یا سنگریزه ای است که در کف گلدان میریزند .شما بهتره نصف گلدان را از لایه ی زهکش پرکنید . کوددهی در بهار , هر دو هفته یکبار با کود سه بیست یا فسفر بالا انجام شود .در فصول سرد نیازی به کوددهی نیست .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۲:۱۳:۴۷

شیوا دیزه وری

ممنون از راهنماییتون ببخشید همینجا میتونم درباره گلدون فیکوسم هم ازتون راهنمایی بخوام؟؟ الان ۴ ماهه این گیاه رو خریدم فیکوس آلاستیکام برگهاش آویزون شده و برگهای جدیدش باز نمیشه فیکوس لیراتام هم روی برگهاش لکه های قهوه ای میزنه و خراب میشه اما از پایین شاخه برگهای جدید میده حتی هرسش هم کردم هر روز غبارپاشی میکنم با اب بدون کلر آبیاری رو هم هر وقت خاکش خشک میشه میدم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۰۰:۳۲:۲۳

کارشناس شماره ۱

در هر تاپیک فقط میتوانید در باره ی یک گیاه مشاوره دریافت نمایید .برای دریافت راهنمایی در مورد گیاه دیگر لطفا در تالار مربوط به همان گیاه , تاپیک جدید تعریف نمایید .از همراهی تون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۰۶:۲۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@