پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یعقوبی

تعداد سوال: ۵

سینگونیوم ویژه

تعداد بازدید ۵۹۷

باسلام بعد از تعویض گلدان سینگونیوم هم مانند گل کاکتوس و زاموفیلیا نباید گیاه رو آبیاری کنیم؟ واین که برای تقویت ریشه زایی میشه به ریشه هنگام تعویض گلدان هورمون ریشه زایی بزنیم؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۲:۱۱:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .تمام گیاهان آپارتمانی بعد از تعویض گلدان نیاز به آبیاری دارند مگر در شرایط خاص . هورمون ریشه زایی برای قلمه های بدون ریشه و برای تسریع در ریشه زایی قلمه ها استفاده میشود . برای تقویت ریشه ی گیاهان ریشه دار میتوانید از کود هیومیک اسید و یا کود های فسفر بالا , استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۳:۱۸:۳۴

یعقوبی

با سلام ممنون چه شرایطی میشه مثال بزنید

۱۳۹۹-۱۰-۱۲ ۲۳:۲۷:۲۶

کارشناس شماره ۱

بعنوان مثال اگر گیاهی بعلت پوسیدگی گلدانش تعویض شده است , بعد از تعویض گلدان نیازی به آبیاری ندارد .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۲:۱۷:۴۱

یعقوبی

باسلام و عرض ادب چند سال پیش یه بسته کود سه بیست خریده بود هنوز تموم نشده ، میشه الآن از اون استفاده کنم یا اینکه تاریخ مصرف دارد؟ و اینکه وقتی برای گیاه کود را داخل آب حل میکنیم اگر مقداری اضافه بیاید میشود هفته های دوباره استفاده کرد یا دیگه تأثیری نداره؟ پیشاپیش از پاسخگویی شما تشکر میکنم

۱۳۹۹-۱۰-۱۵ ۱۳:۳۳:۲۸

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر .اگر رنگ کود تغییری نکرده باشه بله میتونید استفاده کنید . بله محلول کود را که اضافه آمده میتوانید در نوبت بعدی کوددهی , استفاده کنید . فقط تا آن زمان محلول را در معرض نور خورشید و یا گرما قرار ندهید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۲:۰۷

یعقوبی

سلام خسته نباشید یک هفته پیش گل سینگونیوم خریدم ،هنگام تعویض گلدان دیدم خاکش خیسه، آب ندادم. بعد از دو روز بهش آب دادم .یکی از برگاش توی این چند روز کم رنگ شد. امروز سه چهار روز از آبیاری قبلی میگذره . دیدم که بعضی از برگاش اینجوری افتادن.عکس فرستادم. یعنی داره خراب میشه. نورش متوسطه و دما ش خنکه .کنار پنجره است ولی چون طبقه اول و جلوش ساختمان و زمستان ، نورش متوسطه.اون برگی که کمرنگ شده رنگ ساقش هم سبز نیست ولی له شده و پوسیده هم نیست و حاشیه برگ حالت قهوه‌ای پیدا کرده. باید چکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۸ ۱۴:۳۰:۴۵

کارشناس شماره ۱

به احتمال زیاد زمانهایی در شبانه روز , که دما پایینه و محیط خنکه خاکش خیس بوده و گیاه اذیت شده .اگه جاش خنکه سعی کنید آبیاری رو کمتر انجام بدید

۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۰۰:۳۰:۲۳

یعقوبی

سلام ممنون یعنی این حالت از کمبود آبیاری نیست؟ چون گلدون کوچیکه و هوا خیلی سرد نیست؟ خودش کم کم خوب میشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۰۱:۱۵:۵۶

کارشناس شماره ۱

ببینید هم کمبود آبیاری و هم آبیاری زیاد میتونه سینگونیوم را دچار مشکلات برگی کند . البته سینگونیوم چون در زمستان رشد چندانی دارد بهتره کمتر آبیاری شود و گیاه در مکانی با دمای یکنواخت قرار داشته باشد .آبیاری باید در زمان خشکی خاک و به مقدار کم انجام بدید مخصوصا اگر محیط کمی خنک باشد .

۱۳۹۹-۱۰-۱۹ ۲۰:۵۱:۱۹

یعقوبی

سلام از راهنماییتون خیلی ممنون ..... برای گلم هیومیک اسید گرفتم و کود فسفر.البته کود پتاس بالا و ازته هم دارم .میخواستم بدونم بین استفاده از هر یک اینها یک هفته فاصله باشه خوبه؟ و اینکه برای اینکه ریشه دهی خوب بشه باید چند هفته پشت سر هم فسفر بدم یا جور دیگه ای باید استفاده کنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۷:۵۴:۳۲

کارشناس شماره ۱

فصل زمستان گیاهان آپارتمانی نیازی به کوددهی ندارند . بهتره کوددهی در بهار و هر دو هفته یکبار انجام شود . میتوانید در هر نوبت کوددهی , از کود سه بیست برای برگدهی و فسفر برای ریشه زایی استفاده نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۰۳:۱۷

یعقوبی

سلام .سه بیست و فسفر رو باهم بدم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۲:۱۴

کارشناس شماره ۱

خیر . بصورت جدا گانه و با فاصله ی دو هفته فقط در بهار و تابستان .

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۳:۱۹

یعقوبی

ممنون

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۵۷:۲۸

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۲:۱۰:۱۸

یعقوبی

سلام ،خسته نباشید گل سینگونیوم که چند تا از برگاش ریخته و به نظرم همچنان ادامه داره، ممکن دوباره پر بشه؟ برای پر شدن دوباره آن باید چه کار کنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۹ ۱۴:۳۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر اگر ریشه پوسیدگی نداشته باشه بله دوباره برگ میدهد

۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۱۱:۲۵:۴۲

یعقوبی

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید گل قاشقی من مدتیه برگهاش از دمبرگ سیاه میشه و سبز می‌ریزه ، جوانه هم میزنه ولی کوچیکه بعد می‌ریزه باید چه کار کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۰۸:۵۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر. برای قاشقی لطفا تاپیک جدید تعریف کنید . این تاپیک در مورد سینگونیوم و سمپاشی تعریف شده .متشکرم

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۰:۰۳:۲۲

یعقوبی

واقعا متأسفم که به شما اعتماد کردم و تا الآن سه تا تیپیک مجزا باز کردم ولی هیچکدوم از راهنمایی هاتون به درد نمی‌خورد و بی تأثیر،??

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۱۵:۴۶:۱۱

کارشناس شماره ۱

اگر شکایتی دارید میتونید با همکاران مون در سایت ارتباط برقرار کنید و شکایتتون رو مطرح کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۲۸ ۲۰:۳۸:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@