پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عاطفه جمشیدی

تعداد سوال: ۲

نرم شدن گلهای سیکلامن ویژه

تعداد بازدید ۳۱۵

گل سیکلامن دارم که دو روزه گلهاش بی‌حال شدن و افتادن رو برگها، علتش چی میتونه باشه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۰۹:۳۷:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .سیکلمن گیاهی سایه دوست و دوستدار هوای خنک است .هر چه محیط گرمتر باشد گلها زودتر پژمرده شده و از بین میروند . گیاه در داخل منزل قراردارد ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۲:۲۸:۴۶

عاطفه جمشیدی

گیاه داخل خونه ست و پشت پنجره شرقی، براش جزیره درست کردم و جاش خنکه ولی سرحال نیست، غنچه های جدیدش باز میشه ولی گلبرگهاش رنگ پریده ست

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۰۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .گلدان در داخل منزل قرار دارد ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۰۷:۱۱

عاطفه جمشیدی

بله در کامنت قبلی عرض کردم که داخل خونه هست

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۲۳:۱۳

کارشناس شماره ۱

سیکلمن گیاهی مناسب فضای آزاد است .هر چه محیط خنکتر باشد گیاه شادابتر و عمر گلها بیشتر میشود .اگر تراس دارید بهتره گلدان را در تراس و در محلی سایه قرار دهید . این گیاه نسبت به آبیاری زیاد بسیار حساس است و با اب زیاد سریع دچار بیماری قارچی و پوسیدگی میشود سیکلمن نیازی به جزیره ندارد .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان کمی خشک شده باشد . آبیاری را به چه نحو انجام میدهید ؟به نظر گیاه تشنه است

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۳۲:۱۴

عاطفه جمشیدی

برای آبیاری خاک رو چک میکنم با سیخ چوبی و خودم گلدون رو داخل ظرف آب میذارم که از ریشه آب جذب بَه ولی سفر بودم شاید از سطح خاک آبیاری کرده باشن

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۱۰:۰۲:۰۶

کارشناس شماره ۱

بهر حال چون هنوز فصل گلدهی این گیاه به پایان نرسیده میتونید با کنترل شرایطی که خدمتتون عرض کردم دوباره گیاه رو سرحال و شاداب نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۱:۳۶:۴۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@