پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حمیرا پرنیان

تعداد سوال: ۱

بامبو ویژه

تعداد بازدید ۲۴۲

وقت‌خوش من دو سالیه سه شاخه بامبو دارم رشد خوبی داشتن و نورشون هم مناسبه.هر دو سه هفته یکبار ابشون عوض میشه و قطره‌ی کهصوص رشد به ابشون اضافه میشه چون خیلی قد کشیده بودن اون‌ها رو هرس کردم و دوباره جوونه زدن. اما چند وقتیه که می‌بینم نوک برگ‌های مخصوصا پایینی سوختگی پیدا کرده و ریشه‌ها سیاه شدن. با کمی تحقیق متوجه شدم که تو این فصل نیاز به کوددهی نیست و قطره رو قطع کردم. ریشه‌ها رو شستشو دادم بهتر شد اما همچنان قدری از سیاهی باقیه و فکر می‌کنم کرک سفیدی یه جاهایی دور ریشه می‌بینم. عکس بامبوها رو ضمیمه می‌کنم می‌خوام بدونم مشکلی پیش اومده یا رنگ ریشه‌ها طبیعیه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۰۹:۴۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در تصویر ارسالی وضعیت ریشه به درستی مشخص نیست .لطفا گیاه را از آب درآورده و عکسی واضح از ریشه ها ارسال نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۲:۳۰:۵۳

حمیرا پرنیان

عکس مجدداز ریشه رو میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۰:۳۴

حمیرا پرنیان

اینم عکس کامل که مشخصه برگا سرشون سوختگی پیدا کرده و چند تا زخم روشونه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

ریشه ها تو عکس سالم به نظر میرسند . کمی ریشه ها را با دست به آرامی بکشید ببینید به راحتی جدا میشوند یا خیر ؟ اگر جدا شند تمام قسمتهایی که این شکلی هستند را جدا کنید تا فقط ریشه ی سالم باقی بمونه و اگر هم پوسیدگی ندارند که ریشه ها سالم هستند و موردی ندارند . خشکی نوک برگها میتونه از گرم و خشک بودن محیط یا نوسان دمای محیط باشه .سعی کنید مکان نگهداری زیاد گرم نباشه و گلدان در نزدیک وسایل گرمایشی قرار نداشته باشه .

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۱۲:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@