پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم اسماعیلی

تعداد سوال: ۱

گل من ویژه

تعداد بازدید ۲۹۰

سلام،من یک گلدونی دارم که هدیه گرفتم و برام خیلی باارزشه،اما تمام برگاش ریخته و داره داغون میشه،دوتا پیاز بزرگ هم توی خاک داره،از وقتی گلدونش رو عوض کردم بدترم شده،باید چیکارش کنم؟ لطفا کمکم کنید🙏

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۱۵:۴۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .به نظر میرسه گیاهتون گندمی باشه اما برای اطمینان بیشتر پیاز را از خاک درآورید و عکس بفرستید اگر گیاه گندمی باشه تقریبا در حال از بین رفتن است .افراط و تفریط در آبیاری نامناسب بودن شرایط محیطی از نظر نور و تهویه و دما میتواند گندمی که گیاه مقاومی است را از بین ببرد .

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۱۶:۱۸

مریم اسماعیلی

خیلی ممنونم،حتما عکس پیازش را ارسال میکنم اما هیچ راهی وجود نداره که دوباره درست بشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۰:۲۵

کارشناس شماره ۱

با دیدن پیاز و تشخیص نوع گیاه میشه تشخیص داد . آیا پیاز هاش بصورت بیضی و شفاف بودند ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۴:۱۶

مریم اسماعیلی

پیاز هاش شفاف و بسیار عمیق بودند توی خاک

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

منظورتون از پیاز همون ریشه هاشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۳۱:۳۵

مریم اسماعیلی

ریشه اش اینه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۱۴:۴۶:۵۶

کارشناس شماره ۱

عکستون واضح نیست اما ریشه مثل گندمی هستش . میتونید از جایی که علامت زدم برگ رو قطع کنید و ریشه را در خاک بکارید و یا اینکه بدون قطع کردن برگها , گیاه را مدتی در آب نگه دارید تا برگ و ریشه های بیشتری بدهد و بعد دوباره آنرا به خاک انتقال دهید .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۲۸:۴۷

مریم اسماعیلی

خیلی ممنونم،من در آب قرار دادم فقط چند روز باید توی آب باشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۳۲:۴۴

کارشناس شماره ۱

ممکنه یک الی دو ماه نیاز باشه در آب بمونه .آب را هرروز تعویض کنید و همیشه یک تکه زغال در آب قرار دهید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۳۶:۵۷

مریم اسماعیلی

ببخشید میشه شرایط نگهداری این گل رو هم بفرمایید لطفا. ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۵ ۲۲:۰۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

در هر تاپیک فقط در مورد یک گیاه میتوانید سوال مطرح نموده و پاسخ دریافت کنید .برای مطرح کردن سوالاتتون در مورد گیاهی دیگر لطفا در تالار مربوطه طرح سوال بفرمایید .از همراهیتون سپاسگزاریم

۱۳۹۹-۱۰-۱۵ ۲۳:۱۲:۵۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@