پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کیمیا نیک صالحی

تعداد سوال: ۶

ریزش برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۵۵

سلام من حدود شیش ماه هست که گیاه فیکوس الاستیکا دارم. از اون موقع فقط یک برگ جدید داده. حدود یک ماه و نیم پیش دیدم پشه ریز خاک داره که اول سعی کردم با چسب زرد درمان کنم اما نشد. بعد بهش سم دادم. بعد از اینکه دوره سم تموم شد و پشه ها از بین رفتن تا یک‌مدت زیادی خاکش خشک نشد. و من صبر کردم تا کامل خشک بشه. با اینکه ته گلدونم سنگ ریزه ریختم پایینش هم سوراخ داره. بعد از حدود سه هفته که دیدم هنوز خشک نشده خاکش رو با یک خاک با تهویه ی بالا عوض کردم. ریشه هاش هم نپوسیده بودن. اما نه همه ی خاک رو. دور گیاه رو خالی کردم و خاک جدید جاش ریختم که این خاک بعد از ابیاری خشک میشه و خوبه. اما یک هفته ای هست که گیاهم ریزش برگ شدید پیدا کرده و از پایین برگ ها زرد میشن و می افتن و گاها هم به همون شکل سبز می افتن از قسمت اتصالشون خیلی ضعیف شدن. تا الان نور غیر مستقیم بهش میخورد اما این هفته جلوی پنجره گذاشتمش نور بخوره اما تغییری نکرد. ممنون میشم راهنماییم بکنید

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۱:۲۸:۲۰

کیمیا نیک صالحی

عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۱:۳۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .فیکوس الاستیکا گیاهی است که به مکانی پرنور با تهویه ی عالی و هوای تازه نیاز داره .ریزش برگهای سبز میتونه بعلت گرم بودن بیش از حد محیط یا نوسان دمای محیط اتفاق بیافته . سیستم گرمایشی شوفاژ یا پکیج است ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۱:۵۸

کیمیا نیک صالحی

سیستم پکیج هست. البته تا الان یک برگ سبز ازش افتاده بقیه همه زرد شدن بعد افتادن. پس الان فقط جاش روعوض کنم و جای پرتورتر بذارم کافیه؟ مشکلش از ابیاری نیست؟ هر وقت خاکش خشک شد بهش آب بدم مثل قبل؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۲۶:۵۱

کارشناس شماره ۱

بله آبیاری درسته . محیط زیادی گرمه . جایی بزاریدش با هوای بهتر و کمی خنکتر

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۳۸:۵۹

کیمیا نیک صالحی

خیلی ممنون

۱۳۹۹-۱۰-۱۳ ۲۳:۴۰:۲۹

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۰-۱۴ ۲۳:۲۴:۴۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@