پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

یاشار برزگر

تعداد سوال: ۱

نور مورد نیاز یوکا و روش استفاده از قارچ کش ویژه

تعداد بازدید ۵۵۰۶

یوکا باید نور خوبی داشته باشی ، ولی از طرفی گفته میشه نور مستقیم نه !! قرار دادنش در مقابل نور پنجره جنوبی از پشت شیشه نور مستقیم به حساب می آید ؟ قارچ کش چند بار استفاده بشه ؟ یا فقط یکبار کافیه !؟ تابستان هر پنج روز و در زمستان آب دادنش هر ده روز کافیه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۶ ۱۲:۲۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یوکا گیاهی مناسب فصای آزاده و نور مستقیم خورشید را هم به خوبی تحمل میکنه اما اگر مدتی است که گیاه در محیط سرپوشیده نگهداری شده است نباید به یکباره گیاه را در مقابل نور مستقیم بگزارید چون برگها میسوزند .بهتره گیاه کم کم به نور مستقیم عادت داده شود . نوری که از هر مانعی (چه شیشه پنجره و چه پارچه و چه پرده ) عبور کرده و بعد به گیاه برسد , نور غیر مستقیم است .نور مستقیم آنست که نور خورشید بصورت مستقیم و بدون مانع , برروی گیاه بتابد . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید استفاده از هر سمی, چه قارچ کش و چه حشره کش یک الی دوبار توصیه میشود .اگر از سموم بیش از اندازه استفاده کنید باعث مقاوم شدن آفت میشود .

۱۳۹۹-۱۰-۱۶ ۲۳:۴۲:۴۱

یاشار برزگر

ممنون از توضیح تون .. حدود سه ماه پیش یوکا رو گرفتیم و در هال که پنجره شمالی داره و در فاصله ۴ متری از پنجره قرار داره ، جدیدا کمی احساس کردم بی حاله ، برگهای جدید پایینی چند تایی زرد در اومد و بعضی از برگها حالت افتاده و لوله شدگی پیدا کرده بود و حدس خودم که برای نور کم باشه یک روز در میان برای چند ساعتی به اتاق خوابها که پنجره جنوبی دارن منتقل می کردم و پرده رو کامل کنار می زدم و در سایه هم قرار می دادم ، تا چند روز پیش که حالت گردی سفید روی چند برگ دیدم که دست زدم کاملا پاک می شد ولی دست رو چسبناک می کرد ، و برخی از برگها هم در مقابل نور مشخص بود که داره لکه های سفید میزنه ، امروز از یک قارچ کش استفاده کردم و روی اون اسپری کردم ، متاسفانه اسمش رو هم نمی دونم از یک گل فروشی به صورت بسته بندی در یک کیسه خریده بودم . پس یکبار کافیه ؟ و این جابجایی برای اونها ضرری نداره ؟ چون اتاق خواب فضای کافی نداره که دائما اونجا باشن ..

۱۳۹۹-۱۰-۱۶ ۲۳:۵۷:۵۱

کارشناس شماره ۱

کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۶ ۲۳:۵۹:۳۶

یاشار برزگر

سنندج

۱۳۹۹-۱۰-۱۷ ۰۰:۰۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

سنندج سرمای خشکی داره و امکان قرار دادن گیاه در فضای آزاد در این فصل نیست . اما در بهار زمانی که هوا و دما ملایم میشود حتما گلدان را در هوای آزاد قرار بدید . فعلا آبیاری را طبق موارد فوق کنترل کنید و رطوبت را کمتر کنید .جابجایی مداوم گلدان کار درستی نیست و ممکنه به گیاه آسیب بزند .

۱۳۹۹-۱۰-۱۷ ۰۰:۱۵:۳۷

یاشار برزگر

پس قرار گرفتنش توی هال برای این چند ماه خیلی مشکل ساز نمیشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۱۷ ۰۰:۲۳:۴۷

کارشناس شماره ۱

فقط تو این مدت سعی کنید آبیاری را کنترل کنید و روی برگها زیاد آب اسپری نکنید .

۱۳۹۹-۱۰-۱۸ ۰۰:۳۷:۲۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@