پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هانی حسن

تعداد سوال: ۱

نخل ماداگاسکار ویژه

تعداد بازدید ۲۲۹

سلام من یک نخل ماداگاسکار دارم حدود دو ماه پیش گلدونش را به علت اینکه ریشه هاش داشت از سوراخ ته گلدان بیرون میامد عوض کردم . در این دوما هیچ رشدی نکرده ، نوک برگهاش داره سیاه میشه و نوک ساقش که محل رویش برگ جدید هستش داره تیغهاش خشکیده و سیاه میشه . لطفا راهمایی کنید دوست ندارم گلدونم خراب بشه عکس هم میفرستم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۱۷ ۱۶:۱۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .پاییز و زمستان زمان مناسبی برای تعویض گلدان نیست بهتر بود اینکار را در بهار انجام میدادید .علت سیاه شدن و نرم شدن برگها و خارها میتواند رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب و شوک ناشی از تعویض گلدان باشد .نخل در زمستان استراحت میکند و باید آبیاری را به حداقل برسانید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۰-۱۸ ۰۱:۰۳:۳۷

هانی حسن

تعداد سوال: ۱

دچار قارچ یا آفت نشده ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۱:۳۱:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

رطوبت زیاد و عواملی که در کامنت قبلی بیان شد میتوانند باعث بروز بیماری قارچی نیز بشوند .اما تنها استفاده از قارچ کش در این مقطع, بدون اینکه شرایط محیطی اصلاح شده باشد , موثر نمیباشد .بهتره ابتدا گلدان را در محیطی با تهویه ی بهتر و نور زیاد قرار بدید و آبیاری را بسیار کم کنید تا از پیشرفت بیماری جلوگیری شود .میتوانید بعد از اصلاح شرایط محیطی یکبار به گیاه سم قارچ کش مانکوزب اسپری نمایید .بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۱۲:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@