پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

الهام سعیدی

تعداد سوال: ۲

سلام. عرض ادب و احترام. علت سبز کمرنگ شدن برگهای جدید بامبو چیست؟ زیر قسمت ساقه جاییکه اولین پیچ ساقه شروع میشه دانه های زرد رنگ برجسته ایجاد شده آیا این قارچ است؟ برای درمان باید چیکار کنم؟ مسئله بعد اینکه ساقه ها بسیار بلند شده اند و نازک هستند تعویض آب به سختی انجام میشه باید چیکار کنم؟ ویژه

تعداد بازدید ۶۱۰

قطره بنسای و قارچ کش تالین رو به من پیشنهاد دادن. شما تایید میکنید؟ چطور باید استفاده کنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۱:۱۴:۱۴

الهام سعیدی

عکس از قسمت زیرین ساقه

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۱:۲۸:۴۳

محمدرضاطبری

تعداد سوال: ۰

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۱:۴۶:۰۷

محمدرضاطبری

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۱:۴۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .معمولا علت کمرنگ شدن برگهای بامبو گرمای محیط و یا نوسان دمای محیط است و یا نور خیلی کم و یا زیاد است .بهتره گلدان را مدتی در دمایی خنکتر (کمی خنک ) قرار دهید و ببینید روند روشن شدن برگها متوقف و یا کند میشود یا خیر ؟ در غیر اینصورت میتوانید به گیاه قطره ی تقویتی بدهید .عده ای معتقدند که این نقاط برجسته ریشه های هوایی هستند که برروی ساقه به وجود آمده اند و عده ای آنرا بیماری قارچی میدانند که با مصرف قارچ کش ممکنه پیشرفت نکنند . بهر حال بامبو ها بعد از مدتی باید هرس شوند و در نهایت زمانی که ریشه ها خیلی زیاد شوند بهتره گیاه به خاک انتقال پیدا کند . میتوانید ساقه را از هر جا که تمایل دارید قطع کنید تا شاهد رشد جوانه های جدید برروی گیاه شوید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۳۳:۱۴

الهام سعیدی

یک دنیا سپاس از راهنمایی شما بزرگوار. فقط یه موضوع دیگه اینکه بهتره برای هرس ساقه ها رو از چه قسمتی و چند سانتی متری زمین قطع کنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۵۴:۵۹

کارشناس شماره ۱

بهتره قبل از قلمه زدن , قسمتهای آسیب دیده ی ساقه را قطع کنید و قلمه را از ساقه های سالم برداشت نمایید . هر قسمت از ساقه را که بعنوان قلمه برداشت میکنید , بهتره از حدود 20 سانت کمتر نباشد به هر حال ارتفاع قلمه بستگی به گلدانی دارد که میخواهید قلمه ها را برای ریشه دار شدن در آن قرار دهید و اندازه ی قلمه ها باید متناسب با گلدان باشد . بهتره ساقه ای که به عنوان قلمه انتخاب کرده اید را از زیر گره قطع نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۲:۴۲:۳۷

کارشناس شماره ۱

در مورد هرس کردن هم باید ابتدا قسمتهای آسیب دیده را حذف و سرشاخه ها را از جایی که , تمایل دارید جوانه های جانبی رشد نمایند , از همان قسمت و از بالای گره قطع نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۲:۴۴:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@