پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه حبیبی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگها و لکه های قهوه ای روی برگها و پرتاب و شل شدن یک برگش ویژه

تعداد بازدید ۴۲۷

سلام روز خوش من ۲۰ روز پیش گلدان و خاک گیاه رو عوض کردم الان یک هفته س که برگهاش شروع به زرد شدن کردند لکه های قهوه ای روی برگهاش هست و اینکه از دیروز یک برگش شل شده از قسمت پایین و افتاده گیاه پاجوش زده بود ولی اون هم زرد شد و افتاد لازم به ذکر هست که ارتفاع گلدانش ۴۰ سانت و قطر دهانه ی گلدان ۱۶ سانت هست و خاکش خیلی منسجم نبود 😔و برگهای خشک زیاد تو خاکش بود نور محیط غیر مستقیم هست و دما هم خیلی زیاد و یا کم نیست من دوسال هست که این گیاه رو دارم و خیلی خوب رشد میکرد این یک هفته خیلی خراب شد ممنون میشم بگید چه کار کنم تا حالش خوب بشه

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۵:۱۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . تعویض گلدان و خاک در زمان نامناسب میتواند گیاه سانسوریا را دچار مشکلاتی از این قبیل کند .بهترین زمان برای تعویض گلدان بهار و تابستان است و زمانی که در فصول سرد اقدام به اینکار مینمایید گیاه دچار شوک و با یک آبیاری و یا رطوبتی که در خاک وجود دارد برگها حالت آبکی پیدا میکنند . گیاه را از خاک درآورده و قسمتهای پوسیده و شل شده را جدا نمایید و بعد به گیاه چند ساعتی استراحت دهید تا رطوبت ریشه و انتهای ساقه را از دست بدهد و سپس گیاه را در گلدان و در خاکی خشک بکارید و تا دو هفته به گیاه آب ندهید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۴۰:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@