پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم قرشی

تعداد سوال: ۱

برگ های انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۹۷

سلام وقتتون بخیر برای من ی برگ انجیری کادو آوردن که چنتا برگش انگار خشک شده اطرافش نمی‌دونم چکار کنم که مشکلش حل بشه احساس میکنم ساقه ها یکم قهوه ایه ولی شایدم ریشه های هوازی باشن نمی‌دونم گلدونش سایزش خوبه یا نه و حس میکنم برگاش بی حالن و نور خونه هم کمه یعنی با فاصله با پنجره گذاشتم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۱۹:۰۵:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .نحوه ی آبیاری به چه صورت و دمای محیط چند درجه است ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۰ ۲۲:۴۳:۰۹

مریم قرشی

راستش تازه بهم دادن گلدون رو گفتن از هفته پیش آبیاری نشده امروز من چک کردم دیدم دوسانت خشکه یکم آب دادم در حد دو فنجان کوچیک ، خونمون بخاری هست و زمین سرده ، دما نمی‌دونم چنده ولی خودمون با تیشرت تو خونه ایم و گرم نیست ، پنجره هم گوشه آشپزخونه بازه که هوا عوض بشه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۰۰:۲۷:۴۲

مریم قرشی

راستش تازه بهم دادن گلدون رو گفتن از هفته پیش آبیاری نشده امروز من چک کردم دیدم دوسانت خشکه یکم آب دادم در حد دو فنجان کوچیک ، خونمون بخاری هست و زمین سرده ، دما نمی‌دونم چنده ولی خودمون با تیشرت تو خونه ایم و گرم نیست ، پنجره هم گوشه آشپزخونه بازه که هوا عوض بشه فاصله از پنجره هم تقریبا ۳ ، ۴ متره روی خاک گلدون سنگ ریزه رنگی بود که اونارو برداشتم دیروز ، همون موقع یه موجود ریزی از خاکش اومد بیرون که انداختمش دور ، عکسشو براتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۰۰:۳۳:۲۶

مریم قرشی

ی طناب پلاستیکی سبزی هم توی گلدونه نمی‌دونم برای چی اونجاست . عکس میزارم براتون که ساقه ها و اون نوار هم ببینید حس میکنم علاوه بر زخم برگا گلم ‌سر حال نیست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۰۰:۳۵:۴۹

مریم قرشی

بردم گلفروشی برام خاک و گلدون رو عوض کردن گلدان زهکشی نداشت قیم هم گذاشتن ضد قارچ هم به برگ ها زدن و گفتن پارگی های برگ بخاطر جابجایی بوده . گفت که طبیعیه دوتا برگ یکم سوختگی فقط الان نگران اینم که نوک تمام برگ ها یکم خشک شدگی داره کمه ولی همه اکثرا داره یک کود تقویتی هم بهم دادن که توی دو لیتر آب ی قاشق چای خوری حل کنم و دو هفته یکبار یکم بهش بدم .

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۱:۰۷:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

مشکل بیحالی گیاه از آبیاری کم بوده است .برگ انجیری گیاهی رطوبت دوست است و بهتره در زمانی که خاک گلدان خشکه به گیاه آب بدهید نوک سوزی برگها هم میتواند دراثر آبیاری زیاد ایجاد شود و هم آبیاری کم .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .زمستان زمان کوددهی به گیاهان آپارتمانی نیست .میتوانید از این کود در بهار و تابستان هر دو هفته یکبار استفاده نمایید .فعلا آبیاری و دما را کنترل کنید تا از نوک سوزی برگهای سالم جلوگیری نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۱۱:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@