پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

حجتی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن و ریزش برگ بنسای ویژه

تعداد بازدید ۳۸۱

سلام من چندین سال هست ی درختچه بنسای بزرگ دارم چن هفته پیش چون خاک خیلی پایین رفته بود کمی خاک اضافه کردم از اون موقع شروع به ریزش و زرد شدن کرد مقدار آب رو کمی بیشتر کردم بهتر شد ولی دوباره بعد چندین روز زرد شدن و ریزش پیدا کردن مکانی ک گیاه رو قرار دادم به خوبی آفتاب میخوره مشکل از کجاست ؟ کود لازم داره ؟ اگه کود میخواد میشه بهم معرفی کنین چی خوبه تهیه کنم ؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۱۴:۵۸:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . با اضافه کردن خاک ممکنه طوقه ی گیاه بیش از اندازه در زیر خاک قرار گرفته باشد .طوقه محل اتصال تنه به ریشه است . آیا از همان ترکیب خاکی که در گلدان است برروی سطح گلدان ریختید یا اینکه خاک جدید با خاک گلدان تفاوت دارد ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۲۳:۴۸

حجتی

خاک جدید بهش اضافه کردم لازمه ک خاک رو بردارم ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۲۶:۲۷

کارشناس شماره ۱

اگر ترکیب خاک جدید با خاک قبلی فرق داره بله بهتره آنرا بردارید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۳۰:۴۳

حجتی

باشه نیازی به کود نداره من این چند ساله هیچ کودی بهش نزدم اگر ب نظرتون کمکی میکنه به کمتر زرد شدن و رشدش تهیه کنم ؟ اگر میشه نوع کودی ک مناسب هست رو هم‌ بهم بگین

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۳۳:۴۹

کارشناس شماره ۱

نیاز به کود های آهن و فسفر بالا داره اما نباید این دو کود را همزمان به گیاه بدید بهتره یکبار به گیاه آهن بدید و دو هفته ی بعد بهش فسفر بالا بدید . البته دلیل دیگه ای که گیاه زرد شده اینه که ممکنه گیاه نیاز به تعویض گلدون داشته باشه و یا دمای محیط نوسان داشته و یا تغییراتی که باعث ایجاد شدن این تنش در گیاه شده اند , در محیط وجود داشته است .اگر اخیرا چنین تغییراتی در محیط یا در نحوه ی نگهداری داشته اید مدتی صبر کنید تا گیاه این تنش را پشت سر بگذارد بعد کوددهی را شروع نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۴۴:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@