پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

بنت قنسول ویژه

تعداد بازدید ۴۷۱

سلام من گل بنت قنسول دارم امروز دیدم دو تا از برگ های قرمزش خشک شده و دوتا از برگ های سبزش زرد شده و کمی پژمرده علت از چیه؟؟ و اینکه زیر گلدون رو نگاه کردم اصلا آب اضافی نیومده بیرون و از موقعی که خریدم دور ريشش حالت یه پارچه نازک پیچیده باید اونو باز کنم یا نیاز نیس و اینکه هر 4 روزی آب فراوان میدم؟؟؟؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۱۹:۵۲:۵۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . خشکی و از بین رفتن برگنماها که رنگین هستند , بعد از مدتی طبیعی است و گیاه برای همیشه این گلها یا همان برگنماها را برروی خود نگه نمیدارد .بعد از خشک شدن کامل برگنماها میتوانید گیاه را هرس نمایید تا چند شاخه شود و برگ جدید تولید نماید . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . گلدان باید زهکشی خوبی داشته باشد زیرا بنت قنسول نسبت به آبیاری زیاد بسیار حساس است منظور از زهکشی گلدان سوراخ ته گلدان است که برای رد شدن آب اضافی در هنگام آبیاری در ته گلدان ایجاد میشه .اگر ته گلدانتان سوراخ نداشته باشد باید حتما گیاه را از ان خارج کرده و ته گلدان را سوراخ کنید و دوباره گیاه را بکارید .برای اطمینان از باز بودن زهکش گلدان میتوانید زیر گلدان را ببینید و بررسی کنید که سوراخ باز است یا بسته شده ویا اگر بعد از آبیاری آب از ته گلدان خارج نشود به معنای بسته شدن زهکش است که در اینصورت میتوانید با یک سیخ چوبی سوراخ ته گلدان را باز کنید .البته آبیاری کم هم میتوانید علت خارج نشدن آب از زهکش باشد . چگونه متوجه وجود پارچه دور ریشه شدید ؟ گیاه را از گلدان بیرون آوردید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۴۰:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@