پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هایده قاسمی

تعداد سوال: ۱

ریزش برگهای شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۵۲۳

سلام وقت بخیر من یه گلدان شفلرا دارم وقتی برام آوردن خیلی بزرگ بود ولی الان خیلی از برگهاش ریخته ، زیر گلدانش یه کرمهای ریز پیدا کردم شبیه هزار پا بود خاک گلدان رو عوض کردم ولی بهتر نشد هفته ای دوبار به اندازه نصف لیوان بهش آب میدم اول توی آشپزخانه کنار پنجره بود گفتم شاید سردش بشه گذاشتم نیم متری رادیاتور توی اتاق خواب نور غیرمستقیم میگیره از وسط برگها قهوه ای میشه بعد با ساقه میوفته

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۲:۳۸:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .شفلرا به محیطی با نور زیاد و تهویه ی مناسب و آبیاری کافی و منظم نیاز دارد . این گیاه در محیط های بسته و کمنور و بدون تهویه ی مناسب دوام چندانی ندارد .بهتره گلدان را نزدیک پنجره ی نورگیر قرار داده وبه گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید افراط در آبیاری ، تهویه ی نامناسب محیط ، رطوبت بالا ، خاک متراکم و زهکشی نامناسب گلدان باعث جمع شدن اب در ته گلدان و پوسیدگی ریشه و ساقه و برگها خواهد شد. اگر سوال دیگه ای در مورد شفلرا دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۳:۵۶:۰۵

هایده قاسمی

ببخشیدفراموش کرده بودم عکس اش رو بفرستم البته پنجره رو به جنوب هست

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۰۰:۰۵:۱۰

هایده قاسمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۰۰:۰۶:۰۱

هایده قاسمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۰۰:۰۶:۳۷

کارشناس شماره ۱

محل نگهداری گلدان را تغییر دادید ؟ منظورم قراردادن گلدان در مکانی با تهویه ی بهتر است ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۱۹:۳۲

هایده قاسمی

البته ۱ هفته ای هست که در اتاق خواب ۵۰ سانتی رادیاتور روی زمین هست ولی امروز گذاشتم روی دراور کنار پنجره جنوبی

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۲۹:۲۰

کارشناس شماره ۱

روز ها پنجره را برای عوض شدن هوا باز میگزارید ؟ کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۳۸:۰۱

هایده قاسمی

تهران نه میترسم سردش بشه

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۴۹:۱۸

کارشناس شماره ۱

زمانی که برف و یخبندان نیست پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه به گیاه برسه چون در غیر اینصورت دچار بیماری قارچی میشه و از بین میره. شفلرا به هوای تازه و نور زیاد و آبیاری متوسط نیاز داره و این شرایط را حتما باید براش فراهم کنید تا بتونه نرمال رشد کنه و شاداب باشه .بین دو آبیاری حتما اجازه بدید خاک خشک شود .برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۵۹:۵۱

هایده قاسمی

ممنونم خیلی لطف کردین شبتون بخیر

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۶:۰۱

کارشناس شماره ۱

شب شما هم بخیر .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۳۰:۱۳

هایده قاسمی

بله همه اینکارها رو کردم داره نابود میشه آفت نداره؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۱۳:۵۴:۱۰

هایده قاسمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۱۳:۵۴:۳۸

هایده قاسمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۱۳:۵۵:۰۲

کارشناس شماره ۱

خیلی ضعیفه معلومه اصلا محیط مناسبش نیست و رطوبتی که خاک داره بالاست . اگر به همین منوال پیش بره قطعا از بین میره بهتره از ساقه های سالمش قلمه بگیرید و دوباره در آب ریشه دار کنید, آب گلدان را هرروز تعویض کنید و یک تکه زغال در آب قرار بدید . و بعد از ریشه دار شدن , آنرا در خاک و در گلدانی کوچکتر بکارید و بهار گلدان را در تراس قرار بدید . و بزارید همیشه روی تراس بمونه .

۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۰۰:۴۰:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@