پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سعید عبدی آبخشانی

تعداد سوال: ۱

گل سانسوریا ابلق ویژه

تعداد بازدید ۴۵۲

سلام وقت بخیر جناب من سانسوریا ابلق دارم تازه خریدم اومدم ببرمش خونه تو راه پله گیر کرد سه عدداز برگ هاش ۲۰سانت از وسط ترک خورد ترک به صورت طولی خورده نه عرضب توروخدا راه درمان بهم بگید خیلی حساسم تازه خریدمش دارم خودمو میخورم از حرص و دق شانس من اینجوری شده خدا خیرتون بده

۱۳۹۹-۱۰-۲۱ ۲۲:۵۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید متشکرم

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۰۰:۰۱:۱۱

سعید عبدی آبخشانی

سلام آقای کارشناس محترم إین عکس که گفتید خدا خیرت بده راه چاره رو بهم بگید ممنونم من دیگه بازش نکردم که بدتر شه ولی از اون طرف برگ هم مشخصه

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۶:۲۱:۴۷

کارشناس شماره ۱

آسیب هایی که در اثر صدمات فیزیکی روی برگهای گیاه ایجاد میشود برطرف نمیشوند اما باعث نابودی گیاه هم نمیشود . سعی کنید برگهایی که آسیب دیده اند را مرطوب نگه ندارید چون ممکنه باعث بروز بیماری قارچی شود . بهتره بصورت معمول از گیاه نگهداری کنید یعنی با خشک شدن خاک بهش آب بدید و گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار بدید و فقط فعلا از اسپری کردن آب برروی برگها خودداری نمایید . بعد از اینکه حجم بوته انبوه شد میتوانید برگهای آسیب دیده را به مرور جدا کنید اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۲۶:۴۹

سعید عبدی آبخشانی

جناب با نوار تفلن یا پلاستیک نمیشه بستش که جفت بشه پیوند بخوره؟؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۵۱:۱۴

کارشناس شماره ۱

در این مورد آسیب , نه متاسفانه . نگران نباشید اتفاقی هستش که پیش آمده این آسیب مشکل چندانی را برای گیاه ایجاد نمیکنه .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۲:۰۸

سعید عبدی آبخشانی

باشه ممنون شانس من دوروز نشد خریدمش تو راه پله گیر کرد کادو خریدم خیلی احتیاط کردم اما شانس من این اتفاق افتاد به هردری هم زدم نشد که نشد

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۵:۳۰

کارشناس شماره ۱

نگران نباشید این آسیب اصلا باعث از بین رفتن گیاه نمیشه . انشالا به مرور که رشد کنه و برگهای جدید بزنه دوباره با دیدنش خوشحال میشید . اتفاقی است که پیش آمده و از روی عمد نبوده پس زیاد خودتون رو ناراحت نکنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۱۲:۱۶

سعید عبدی آبخشانی

لطف کردید چند روز چند روز آب بدم بهش؟هر روز هم‌جلو نور غیر مستقیم آفتاب هست به مدت۲ساعت. کاکتوس هم بی زحمت بهم بگید هر چند روز و چه اندازه آب بدم شرمنده

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۱۸:۴۰

کارشناس شماره ۱

کلا گیاهان بهتره زمانی آبیاری شوند که خاک گلدان خشک شده باشد . مقدار آبیاری در تابستان و فصول گرم بیشتر و در فصول سرد کمتر باید انجام شود .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۰:۱۵

سعید عبدی آبخشانی

تقویت چه زمانی انجام بدم هم سانسوریا هم کاکتوس؟؟ چه نوع تقویتی هم تهیه کنم بی زحمت بهم بگید؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۴:۳۸

کارشناس شماره ۱

کود سه بیست برای سانسوریا از بهار تا اواخر تابستان هر دو هفته یکبار استفاده شود . کاکتوسها کود پتاس بالا npk 36-12-12

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۴۰:۰۳

سعید عبدی آبخشانی

سلام خسته نباشید جناب داخل گلدونم مخصوصا لبه های گلدون حشره های ریز سفید رنگ به اندازه سر سوزن هست تازه زده مشکل پیش نمیاد برا گلم؟؟؟ گلم سانسوریا أبلق پایه بلنده شمشیری

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۲:۰۲:۳۹

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر اگه تعدادشون کمه موردی نداره اما اگه زیادن با دیازینون سمپاشی کنید سمپاشی رو در فضای آزاد و دور از نور مستقیم خورشید انجام بدید

۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۱۱:۲۸:۱۷

سعید عبدی آبخشانی

سلام وقت بخیر جناب دوتااز شاخه های ریز سانسوریام که کنار گل درمیان زرد رنگ و چروک شدن چیکار کنم درست بشه؟؟ عکس گذاشتم ببینید

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۲۳:۴۲:۲۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .قارچ گرفته . سنگهای روی سطح خاک را بردارید .گیاه را با سم قارچ کش کاربندازیم آبیاری کنید .البته باید در زمان ابیاری با سم ، بهتره خاک گلدان خشک باشد . سمپاشی را در منزل انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید . قبل از سمپاشی برگی که خراب شده را از گلدان خارج کنید . رطوبت بالا و تهویه ی نامناسب محیط شایعترین علت شیوع بیماری قارچی است .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۰۴:۵۹

سعید عبدی آبخشانی

قربان چه نوع سمی تهیه کنم؟؟ و فقط سم خالی رو به خاک گل بریزم یا باآب قاطی کنم؟؟ وچه اندازه سم بریزم؟؟ لطف کنید توضیح بدید بهم

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۴۴:۴۳

کارشناس شماره ۱

سم کاربندازیم . یک قاشق چایخوری در یک لیتر اب حل کنید و بصورت آبیاری به گیاه بدهید . حدود یک الی دو لیوان متناسب با سایز گلدان از محلول آب و سم در گلدان بریزید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۴۹:۱۳

سعید عبدی آبخشانی

سلام خسته نباشی جناب مدت۱ماهه رشدشلفرا گرفته شده رشد نداره چیکار کنم؟؟؟

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۱۶:۰۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر .لطفا سوالتون در مورد شفلرا ، را به همراه تصویر گیاه ، در تالار شفلرا مطرح کنید .این تاپیک مربوط به تالار سانسوریا است .از همکاریتون سپاسگزاریم

۱۴۰۰-۰۱-۲۰ ۲۳:۳۸:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@