پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

معصومه شیرافکن قاضیانی

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگهای آگلونما و پڗمرده شدنش ویژه

تعداد بازدید ۵۹۷

سلام وقتتون بخیر.دو هفته ای میشه نوک برگهای گل آگلونمای من زرد شدن و بیحال و پژمرده سربرگها به سمت پایین اومدن.قبلا اصلا اینطور نبودن.دلیلش چی میتونه باشه؟

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۰:۱۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .لطفا بفرمایید گیاه را به چه نحوی آبیاری میکنید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۴۴:۱۷

معصومه شیرافکن قاضیانی

خاکش رو چک میکنم اگر سطح خاک تا دوسه بند انگشت خشک بود بهش آب میدم.مطمئنم از آبیاری زیاد اینطور نشده.ممکنه از سرمای محیط خونه اینطورشده باشه؟ولی اینو بگم که تو این فصل تو سرمای بیرون از خونه نذاشتمش

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۲:۵۱:۴۸

کارشناس شماره ۱

اگر آبیاری را به اندازه و کنترل شده انجام میدهید این مشکل میتونه بعلت نوسان دمای محیط و رطوبت کم ایجاد شده باشه نه تنها سرما . آیا پیش آمده که خونه گرم و سرد بشه و دما نوسان داشته باشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۵:۱۹

معصومه شیرافکن قاضیانی

بله تا دو هفته پیش که هوا تقریبا عادی بود خیلی سرحال بود و سرسبز .ولی از موقعی که سرمای هوا زیاد شده خونه ماهم خیلی سرد شده.گمون میکنم از،سرمای هوا باشه.چکارباید انجام بدم

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۱۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

اگر محیط خیلی سرده باید خیلی آبیاری رو کم کنید . و اجازه بدید بیشتر از دو سه سانت خاک گلدان خشک بشه . در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟ آیا آب از زیر گلدان خارج میشود ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۱۸:۳۸

معصومه شیرافکن قاضیانی

بله جوری آب میدادم که از زیر گلدان آب خارج میشد .پس باید تعداد دفعآت آبیاری رو کم کنم و بیشتر بزارم خاک خشک بشه؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۳:۱۵

کارشناس شماره ۱

بله چون محیط سرده هم تعداد دفعات رو کم کنید و هم مقدار آبی که در گلدان میریزید را کمتر کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۴۱:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@