پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریا علیپورنوبخت

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ آناناسی ویژه

تعداد بازدید ۱۳۷۸۸

سلام وقت بخیر من دو تا گلدان آناناسی دارم شرایط نگهداری هردو یکسانه اما یکیش برگهاش همش زرد و سیاه میشه ممنون میشم بهم بگین چیکار میتونم بکنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۱۱:۳۳:۵۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاه شما دراسنا کامپکت نام دارد .علت زرد شدن برگها و همچنین خشک و قهوه ای شدن برگها میتواند افراط و تفریط در آبیاری باشد .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید .اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۰۸:۳۸

پریا علیپورنوبخت

من عموما هفته ای یکبار آبیاری میکنم دوتا از این دارم یکیش سالمه یکیش اینطور شده و‌ کود گرین مکس هر دو هفته یکبار میدم عیبی نداره؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۱۸:۵۳

پریا علیپورنوبخت

من الان جمعه آبیاری کردم اما سیخ رو در تمام گلهان فرو کردم خشک بود

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

خب اگر در تمام گلدان خاک خشک باشه گیاه نیاز به آبیاری داره .دفعات آبیاری به دمای محیط و بافت خاک گلدان و سایز گیاه و سایر عوامل بستگی داره .اگر مکان نگهداری گیاه گرمه و خاک هم تا عمق خشک شده بهش آب بدید نیازی نیست طبق برنامه آب بدید چون برای آبیاری گیاهان نمیتوان روز , تعیین کرد , ملاک برای تعیین زمان آبیاری خشک بودن خاک گلدان است .

۱۳۹۹-۱۰-۲۲ ۲۳:۲۴:۳۵

پریا علیپورنوبخت

کود گرین مکس که دو هفته یکبار میدهم موردی نداره؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۱:۱۶:۵۳

کارشناس شماره ۱

تو پاییز و زمستون نیازی به کوددهی نداره بهتره کوددهی رو قطع کنید و از اواسط بهار دوباره کوددهی را شروع کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۲۲:۲۰:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@