پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

راضیه آخریان

تعداد سوال: ۱

سلام ،بعضی از برگ ها لبه زردش حال پوسیدگی گرفته چند تا از برگه حالت زنگ زدگی داره یه پرجوش زده بود که کلا گندیده شده البته من یه ماهه خریدم و وقتی گلدان رو تعویض مردیم به منزل آوردیم مقدار زیادی بهش اب دادیم بعد از اون یه بار دیکه کم آب دادم ولی بعضی برگ ها یه مقدار پاره یا بعضی برگ ها سوراخ شده ویژه

تعداد بازدید ۳۶۰

الان من باید دوباره گلدان رو عوض کنم ببینم ریشه گندیده شده و سم بزنم

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۰:۰۵:۲۰

راضیه آخریان

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۰:۱۳:۵۸

راضیه آخریان

عکس یه برگ دیگه

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۰:۱۴:۴۹

راضیه آخریان

برای تقویت چی باید استفاده کنم و اینکه الان بخوام عوضش کنم باید از چه خاک و چه سمی استفاده کنم بعد من یه ماهه خریدیم تازه یه ماهه عوض شد میتونم دوباره عوضش کنم تا ریش نگنده

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۰:۲۱:۴۰

راضیه آخریان

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۵:۴۴

راضیه آخریان

۰

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۶:۴۶

راضیه آخریان

۰

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۰۹:۲۸:۳۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما نیازی به تعویض مجدد گلدان ندارد . اما به قارچ و آفت حشره دچار شده .باید یکبار با سم دیازینون و یکبار با سم مانکوزب بصورت جداگانه گیاه را سمپاشی نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد آیا روی برگها آب اسپری میکنید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۲۲:۴۰:۱۶

راضیه آخریان

خیر روی برگ اب اسپری نکردم ولی وقتی به خانه آوردم روی برگ هایش حالت سفید رنگ بود فقط با یک دستمال نم دار کشیدم تا اون حالت سفید ازبین بره بعد از اون چن تا از برگ های گلم این طوری شد انگار سم بوده و بهمون نگفته بودن خوب طریقه مصرف این سم ها چن روز هست و باید مثلا امروز از یه مدل سم استفاده کنم دوباره فردا اون سم دیگه رو استفاده کنم و اینکه بعد از سم پاشی محیطش باید چجوری باشه الان ۳ متر با پنجره فاصله داره و تقریبا نور خوبی داره و دمای اتاق هم تقریبا متوسط هست البته گرمایشمون بخاری هست

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۰:۰۷

راضیه آخریان

وبرای تقویت و رشد مناسب تا پاجوش بزنه چه باید استفاده کنم و سوال دیگه این که اون برگی که پایینش حالت پوسیدگی ایجاد شده تصویر شماره ۱ باید از گلدان جدا کنم و اون دو سه برگی که لبه پوسیده یا بدنه حالت زنگ داره رو باید چیکار کنم ممنون

۱۳۹۹-۱۰-۲۳ ۲۳:۳۵:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

کشیدن دستمال مرطوب هم , مانند اسپری کردن آب , به برگها رطوبت میرساند و در زمان نامناسب میتواند بیماری قارچی را تشدید کند یا گیاه را در معرض بیماری قارچی قرار دهد . برگهایی که حالت زنگ زده دارند, اگر میزان زنگ زدگی به حدی هستش که قسمتهای زیادی از برگ را مبتلا کرده , بهتره برگ قطع بشه .اما اگه در حد یک الی سه نقطه باشه بهش کاری نداشته باشین .فقط رطوبت را کنترل کنید که بیشتر نشه . برگهایی که حاشیه آنها آسیب دیده میتونید فقط قسمت آسیب دیده را با تیغ و به آرامی جدا کنید و با کنترل رطوبت و تهویه از پیشرفت بیماری جلوگیری کنید . نیازی به استفاده از قارچ کش نیست فقط شرایط را مناسب نمایید . سمپاشی بهتره یک بار یا دوبار با فاصله ی 15 روز باشه .

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۰:۴۵:۴۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@