پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

محمودخانی

تعداد سوال: ۱

برگا سنسوریام آب افتاده ویژه

تعداد بازدید ۳۵۰

سلام خسته نباشید من یک ماه سنسوریا خریدم برگاش آب افتاده یعنی حالت پفکی شده آب داخلشه چند روز پیش داخل خاکشم کرم مشاهده کردم من برگا آب افتادشو جدا کردم میخواستم بدونم دلیلش چیه

۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۱۰:۲۸:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۱:۱۵:۳۸

محمودخانی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۱۰:۳۵:۴۵

کارشناس شماره ۱

به دلیل افراط و تفریط در آبیاری و یا رطوبت بالا و نوسان دمای محیط دچار بیماری قارچی شده است .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . میتوانید یکباراز سم مانکوزب استفاده کرده و گیاه را با آن سمپاشی نمایید .سمپاشی را دور از نور و در فضای ازاد انجام دهید و در هنگام سمپاشی از ماسک و دستکش استفاده کنید . بعد از سمپاشی گیاه باید در شرایط مناسبی قرار بگیرد .اگر نحوه ی نگهداری از نظر رطوبت و دما مانند قبل باشد و کنترل نشود نه تنها سمپاشی تاثیری نخواهد داشت بلکه موجب میشود گیاه دوباره به همان آفت دچار شود .

۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۳۰:۵۶

محمودخانی

ببخشید الان باید چیکار کنم تا دوباره سالم بشه

۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۸:۳۱:۰۵

کارشناس شماره ۱

قسمتهای آسیب دیده دیگر ترمیم نمیشوند اما با آبیاری به اندازه و کنترل رطوبت و تهویه و دما , از بروز این مشکل در برگهای سالم جلوگیری میکنید . زمانی که دما پایین است سعی کنید خاک گلدان زیاد مرطوب نباشد و تقریبا خشک باشد . در زمان آبیاری در این فصول مراقب باشید قطرات آب برروی برگها باقی نماند . میتوانید یکبار از قارچ کش مانکوزب استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۰۰:۴۹:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@