پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریسا حیدرزاده

تعداد سوال: ۱

گلدون بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۵۴

من ی بنسای دارم عکسشم براتون میفرستم الان رفتم مسافرت تنهاش گذاشتم برگشتم دیدم تمام برگاش ریخته دیگم هردکتری بردمش هرکاری ک گفتن کردم ولی اصلا حالش خوب نمیشه برگ تازه میده کوچیک ولی تو همون کوچیکی میمونه یا میریزه یا خشک میشه دلیلش چیه

۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۱۹:۱۷:۴۹

پریسا حیدرزاده

تروخداکمکم کنین بونسایم خوب بشه

۱۳۹۹-۱۰-۲۴ ۱۹:۲۰:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .افراط و تفریط در آبیاری و نامنظم بودن آبیاری و عدم تهویه ی کافی محیط و نور کم باعث ریزش برگها میشود . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . گلدان را در مکانی پرنور قرار دهید و گاهی اوقات با بازکردن پنجره به گیاه هوای تازه برسانید . اگر سوالی در این مورد دارید بفرمایید . تصویر گیاه را هم ارسال نمایید متشکرم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۱:۳۰:۳۹

پریسا حیدرزاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۱:۳۴:۱۵

پریسا حیدرزاده

۶ماهه گذشته از این موضوع ک‌من تنهاش گذاشتم پی شهرکی بوده بردمش ک حالش خوب بشه ولی اصلا هیچ تعیری نمیکنه نمیدونم چرا

۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۱:۳۵:۲۵

پریسا حیدرزاده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۵ ۰۱:۳۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

گیاهتون بسیار ضعیف شده . بهتره ابتدا به گیاه نور کافی برسونید و گلدان را در کنار پنجره ی نورگیر قرار دهید . فعلا ماهی یکبار بهش کود سه بیست بدید و آبیاری را بصورت منظم انجام دهید .بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشد برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . مدتی از گیاه با این روش نگهداری کنید ببینید شروع به رشد میکند یا خیر ؟ نتیجه ی کار را از طریق همین تاپیک اطلاع بدید .

۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۴۰:۵۵

پریسا حیدرزاده

چشم حتمن انجام بدم نتیجشو بهتون مبگم

۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۰۱:۴۴:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@