پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

negar jafari

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۴۰

سلام خسته نباشید من دو تا گلدون برگ انجیری دارم متاسفانه سه روزه شروع کرده به زرد شدن و فاسد شدن . از لحاظ آبیاری خیلی هواسم بوده که زیاد آبیاری نشه و یا کم نباشه ولی یهویی شروع کرده به زر شدن . ممنون میشم کمکم کنید.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۶ ۱۶:۵۳:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . یه عکس از نمای کلی گل با گلدان ارسال نمایید . آیا غبارپاشی هم انجام میدادید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۰۱:۰۹:۵۰

negar jafari

بله ولی زیاد نه چون بیشتر اوقات بیرون از خونه بودم شاید هفته ای دو سه بار ? عکس که میفرستم اون برگ رو جدا کردم متاسفانه همشون دارن زرد میشن ?

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۰۳:۰۰:۰۸

کارشناس شماره ۱

نحوه ی ابیاریتون به چه صورت بوده و ایا پیش امده که گیاه مدت زمان زیادی در محیطی بسته و بدون تهویه ی هوا قرار داشته باشه ؟ در هر نوبت ابیاری چقدر آب در گلدان میریزید؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۲۱:۱۰:۳۳

negar jafari

هر وقت میدیدم تا دو سانت خاک خشکه آبیاری کردم که تقریبا هفته ای یکبار میشد. از صبح تا شب پنجره ها باز بود اما شب تا صبح چیلر و گرما بود متاسفانه . گل رو تقریبا یک لیتر و نیم تقریبی آبیاری میکردم

۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۲۲:۴۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

یکی از دلایل زرد شدن برگها افراط و تفریط در آبیاری هستش اما در مورد گیاه شما به نظر میرسه نوسان دمای محیط هم غیر از عوامل بالا , باعث آزار گیاه شده . سعی کنید مدتی گلدان را در مکانی با دمای یکنواخت , نه خیلی گرم و نه خیلی سرد قرار بدید . دمای محیط به اندازه ای باشه که خودتون کمی احساس سردی کنید البته فقط کمی . با توجه به عمق گلدان سعی کنید بین دو آبیاری , میزان بیشتری از خاک گلدان خشک شود . برای اینکه متوجه شوید خاک گلدان در عمق خشک است یا هنوز رطوبت دارد میتوانید یک سیخ چوبی در خاک فرو کرده و چند ثانیه نگه دارید بعد سیخ را بیرون بیاورید اگر ذرات خاک به سیخ چسبیده باشد نشان دهنده ی اینست که خاک هنوز رطوبت دارد و نیازی به آبیاری نیست .در غیر اینصورت و در صورتی که سیخ چوبی خشک و بدون ذرات خاک باشد ، میتوانید گلدان را آبیاری کنید . یا اینکه همیشه ته گلدان را با دست لمس کنید اگر رطوبت را احساس کردید به گیاه آب ندید .باید به این نکته توجه داشته باشید که افراط در آبیاری در فصل استراحت میتواند منجر به پوسیدگی و از بین رفتن گیاه شود . آیا در هر نوبت آبیاری , آب اضافی از گلدان خارج میشود ؟ خاک گلدان چه ترکیبی دارد ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۶:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@