پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا پایدار

تعداد سوال: ۱

اسم گیاه و نمیدونم اما یه نفر بهم گفت کروتن برگ کنگره ای هستش ویژه

تعداد بازدید ۵۶۵

یه جا به جایی داشتیم و گیاه از اون زمان به بعد هر روز داره زردتر میشه و برگاش میریزه من واقعا دنبال یه راه حل برای نجات این گیاه هستم لطفا بهم بگید چکاری باید انجام بدم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۷ ۱۴:۰۳:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاه شما از خانواده ی آرالیا است .افراط و تفریط در آبیاری , رطوبت و نور خیلی کم , نوسان دمای محیط و جابجایی گیاه باعث ریزش برگهای این گیاه میشود . آبیاری را به چه صورت انجام میدهید ؟ آیا آب از ته گلدان خارج میشود ؟ آیا غبارپاشی برای تامین رطوبت انجام میدهید ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۰:۴۳:۵۲

مهسا پایدار

هفته ای یک بار دو لیوان آب به گیاه میدم و هر روز صبح با اسپری روی برگ ها آب میپاشم و نور هم در حد یک ساعت نور خورشید در ساعت ناهار که میکشه کرکره محل کار بالا باشه

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۰:۴۷:۳۶

کارشناس شماره ۱

با توجه به سایز گیاه دو لیوان آب , برای این گیاه کافی نیست .بهتره اجازه بدید بین دو آبیاری کمی خاک گلدان خشک شود و بعد گیاه را سیراب نمایید .بعد از هر نوبت آبیاری , آب زیرگلدانی را خالی نمایید . سعی کنید مکان نگهداری را تغییر ندهید یا اینکه محیط نوسان دما نداشته باشد و دمایی یکنواخت داشته باشد . به گیاه هوای تازه برسانید و اگر محیط گرم است غبارپاشی را بیشتر کنید . رطوبت کم و نور کم محیط و افراط و تفریط در آبیاری و جابجایی گیاه باعث ریزش برگها میشود . گیاه شما بعلت جابجایی و احتمالا کمبود آب دچار تنش شده و باید با رعایت موارد فوق و کنترل رطوبت و نور و دما به گیاه کمک نمایید تا این تنش را پشت سر بگذارد اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتون هستم .

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۰:۵۶:۵۳

مهسا پایدار

خیلی از توضیحات شما ممنونم چند وقت با این روشی که شما فرمودید پیش برم، حال گیاه بهتر میشه ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۱:۰۰:۲۲

کارشناس شماره ۱

اگر تمام شرایط مهیا شود قاعدتا باید گیاه بهتر شود .

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۱:۳۴:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@