پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه محمدی

تعداد سوال: ۱

بیحال شدن و ریختن شدید برگیهای بنجامین ابلق ویژه

تعداد بازدید ۱۴۸۰

با سلام حدود 8 ماهه که دو گلدان بنجامین ابلق دارم و تا به حال مشکلی نداشتند (حتی در صورت جابه‌جایی) فقط دو ماه پیش توی خاکش یه سری حشره پیدا کردم که با سم دفع شد. الان چند روزه (کمتر از یک هفته) که به طور ناگهانی همه‌ی برگها بی‌حال شدن و هر روز تعداد زیادی ازشون (هم سبز و هم زرد) می‌ریزه. فاکتور خاصی نغییر نکرده؛ تما طول روز از پشت پنجره جنوبی نور می‌گیرن، وقتی خاکشون خشک شه با آب مونده آبیاری می‌کنم، هر چند وقت یه بار بهشون کود میدم، گاهی هم گلدون رو می‌چرخونم که سمت دیگه‌ی گیاه هم نور بخوره (این کارو برای بار چندم یکی دو هفته پیش تکرار کردم). خودم نمی‌دونم دقیقا این بی‌حالی و ریزش به چه علته. این رو هم بگم که یکی از گلدونا یکم حالش بهتر شده (عکس مربوط به گلدون بدحال‌تره) دو هفته پیش شاخه‌های پایینی گیاه رو هرس کردم (تا به حال این کار رو نکرده بودم) ممکنه برای این باشه؟ حدود پنج روز پیش یه مقدار خاک به گلدونا اضافه کردم و بعدشم کود و آب دادم، برای این میتونه باشه؟ یا اینکه آبی که می‌ذارم می‌مونه خب یه مقدار سرد میشه برای اونه؟ ممکنه پژمرده شدن و از بین رفتن گلدون حسن یوسفی که چند روز پیش کاشتم و کنارش گذاشتم باعثش باشه؟ چی کار کنم که برگا نریزه و گیاه خشک نشه؟ خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۰۹:۵۳:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بنجامین گیاه حساسی است .تمام مواردی که بیان کردید میتواند عاملی برای ریزش برگها ی این گیاه شود . این گیاه در نیمه ی دوم سال نیازی به کوددهی ندارد و فقط باید با آب ساده آبیاری شود .نوسان دمای محیط دمای اب و کوددهی زیاد میتواند باعث ریزش برگها شود .بهتره گلدان در محیطی با نورکافی و دمای یکنواخت قرار داشته باشد و ابیاری را منظم انجام بدید .کوددهی را قطع کنید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۱:۵۷:۱۵

فاطمه محمدی

تعداد سوال: ۱

خیلی ممنون الان نور و دماش یکنواخت هست، با منظم آبیاری کردن و قطع کوددهی ریزش برگها قطع خواهند شد؟ و اینکه برای رویش مجدد برگ‌های ریخته شده چه کاری بکنم؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۲:۱۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برگهای جدید در بهار رشد خواهند کرد و با منظم کردن آبیاری اگر شرایط محیطی مناسب باشه باید ریزش برگها به مرور کمتر شود .

۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۱۱:۳۱:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@