پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سحر فراهانی

تعداد سوال: ۵

قهوه ای شدن برگ های آدنیوم ویژه

تعداد بازدید ۱۴۳۳

با سلام و خسته نباشید ، من این گیاه آدنیوم را چند ماهی هست که دارم و توی این چند ماه همیشه لبه ی تراس بود و حالشم خوب بود و برگ جدید هم زده بود حتی اما طی چند روز گذشته برگهاش لکه قهوه ای افتاد و امروز دیدم که کلا برگ ها قهوه ای شدن و پژمرده . علتش چی میتونه باشه ؟ در ضمن در زمستان هر دو هفته یکبار یا بیست روز یکبار آبیاری کردم .

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۱۵:۲۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .ادنیوم نسبت به سرما حساس است و سرما و ابیاری زیاد در فصل استراحت باعث تغییر رنگ برگها شده است . آیا تنه در حال نرم شدن است ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۲:۰۰:۳۹

سحر فراهانی

بله چک کردم تنه هم نسبت به قبل نرم تر شده . باید چیکار کنم ؟

۱۳۹۹-۱۰-۲۸ ۲۲:۱۲:۲۷

کارشناس شماره ۱

گیاهتون در حال پوسیده شدنه لطفا از خاک درش بیارید و ببینید ریشه هم نرم شده ؟

۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۱۱:۳۲:۴۰

سحر فراهانی

از خاک درش اوردم و ریشه ها علائم پوسیدگی نداشت فقط همون پایین تنه اش نرم شده کمی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۲۲:۰۲:۰۳

کارشناس شماره ۱

ریشه ها را کاملا بشورید و یک الی دوروز روی روزنامه قرار بدید .بعد دوباره در گلدان بکارید و بهش آب ندید .خاک گلدان در موقع کاشت کاملا خشک باشه . گیاه ریشه ی چندانی نداره بهتره در گلدانی کوچکتر کاشته بشه . گلدان را به داخل انتقال بدید .سرما باعث پوسیدگی و از بین رفتن گیاه میشه .اگر بعد از کاشت متوجه شدید که روند نرم شدن تنه ی گیاه سرعت بیشتری پیدا کرده باید قسمت پایین را قطع کنید و گیاه را دوباره ریشه دار کنید .البته در این فصل چون گیاه در استراحته ریشه دار کردنش کار سختیه اما با کمی دقت امکانپذیره . لطفا از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاه را اطلاع بدید .متشکرم .

۱۳۹۹-۱۰-۳۰ ۲۲:۴۴:۳۳

سحر فراهانی

قبل از هر چیزی باید تشکر کنم از وقتی که میزارید و پاسخگوییتون ، خیلی ممنونم ازتون . کاری که گفته بودین انجام دادم ، 24 ساعت داخل روزنامه گذاشتم ریشه هارو و دیروز دوباره توی خاک خشک کاشتم ، تنه گل تا جایی که توی عکس علامت زدم نرم شده بود ولی امروز دیدم نرم شدگی خیلی خیلی کمتر شده ولی خب برگ ها کاملا پژمرده شده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۳:۰۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

ممنون از لطف شما . انجام وظیفه میکنیم . برگها از طرفی چون در معرض سرما قرار داشتن و اسیب دیدن و از طرف دیگه چون فصل استراحت گیاه هستش ، به مرور میریزند و ممکنه گیاه بدون برگ بشه .شما در این مرحله فقط باید گلدان رو در مکانی گرم و پرنور قرار بدید و ابیاری را به حداقل برسانید .اگر ابیاری زیاد انجام بشه دوباره تنه نرم میشه .و همچنین اگر گیاه دوباره در معرض سرما قرار بگیره باز هم این مشکل براش پیش میاد . با شروع فصل گرم ، از خواب بیدار میشه و شروع به برگدهی میکنه .

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۰:۳۰:۵۶

سحر فراهانی

ممنون از راهنماییتون

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۱۵:۳۳:۰۳

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۲۰:۲۳:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@