پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

طناز مسعودیان

تعداد سوال: ۵

آلوئه ورا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۵

سلام وقت بخیر برگ آلوئه ورای من یه سری لک قهوه ای آورده و یه جوری شده انگار جمع شده و دیگه هیچ ابی توش نیست ایا قارچ هست و باید چیکار کنم که جلوشو بگیرم؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۳:۱۷:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام، وقتتون بخیر. شرایط نگهداری از گیاه رو بفرمایید وعکس واضح از گیاه وبرگها بفرستید تا بهتر راهنماییتون کنیم.

۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۳:۵۷:۲۴

طناز مسعودیان

در پنجاه سانتی پنجره جنوبی هست و هر ۱۰ روز آبیاری میکنم متاسفانه اجازه آپلود عکس داده نمیشه ☹

۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۴:۴۰:۳۸

کارشناس شماره ۲

لطفا عکستون رو به واتسپ این شماره 09183161028 بفرستید

۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۶:۵۴

طناز مسعودیان

اینم عکسش

۱۳۹۹-۱۱-۰۳ ۲۳:۲۶:۱۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر این علایم قارچ هست که علتش میتونه آبیاری بیش از حد یا خیس بودن سطح برگ در حین آبیاری باشه آلوئه ورا مثل کاکتوس ها و‌ساکولنت ها بدلیل برگ های گوشتی که میتونن آب و‌ذخیره کنند نیاز آبی کمتری دارند پس آبیاری باید منظم و کمتر انجام بشه خصوصا در فصول سرد بزارید سطح خاک کامل خشک‌بشه بعد ابیاری کنید، و البته علاوه بر کمتر آبیاری کردن دقت کنیدرطوبت روی برگ نمونه. برای درمان از قارچکش مانکورب به اندازه یک قاشق چای خوری از قارچکش در یک لیتر آب میتونید استفاده کنید. مقداری به شکل آبیاری بهش بدید و مقداری هم به قسمت های دارای علایم اسپری کنید و بعد از ده روز این عمل را تکرار کنید.

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۰۲:۲۴:۲۲

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۷:۴۷

طناز مسعودیان

ممنون از توضیحاتتون یه سوال دیگه داشتم اینکه زمانی که قارچ کش رو روی برگ ها اسپری کردم باید بزارم خودش خشک شه؟ دیگه نباید رطوبت اب رو از برگ ها خشک کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۱:۵۸:۱۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم. بعد از سم پاشی و خشک شدن کامل سم میتونید برگ هارو با آب شستشو بدید.

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۲:۵۰:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@