پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ش شفیعی

تعداد سوال: ۲

سفید بودن وسط لیندا که تازه گرفتم ویژه

تعداد بازدید ۴۵۶

سلام و عرض ادب یک سوال در مورد لیندایی داشتم که تازه خریدم. ممنون میشم ازتون پاسخ بدید. وسطش سفید هست و حس کردم آبش کم داده شده گذاشتمش فعلا جایی که نور بخوره. خواستم بدونم با این وضعیت که پژمرده هست چطوری آبش بدم و آیا کود ۲۰ ۲۰ ۲۰ که توی سایت نوشته بودید رو لازمه بهش بدم و یک قاشق در یک لیتر رو باید کل ۱ لیتر رو ماهی یکبار بریزم پاش یا چطوری؟ اصلا الان وقتش هست؟ در ضمن فعلا به صورت مصنوعی زیر نور لامپ آفتابی هم گذاشتمش چون سفید شدن برگهاش متاسفانه. ممنون میشم راهنمایی کنین از این وضعیت درش بیارم.

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۸:۳۸

ش شفیعی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۱۳:۴۹:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . نیازی به استفاده از لامپ نیست پنجره ی نورگیر ندارید ؟ آبیاری به چه صورت انجام میشه ؟ فعلا نیازی به کوددهی نداره .کوددهی باید بهار به بعد هر دو هفته یکبار با سه بیست انجام بشه . خاک گلدان چه ترکیبی داره ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۸:۴۴

ش شفیعی

والله این گلو از دیوار خریدم خاکش رو نمیدونم دقیقا. لازمه عوضش کنم تا حال این گیاه بهتر بشه؟ حس میکنم مقداری پژمردست چون برخی برگهاشم از وسطش تا شدن از وقتی خریدم. فعلا سمت پنجره نورگیر گذاشتم. یعنی فعلا نباید کاری براش کنم تا بهار؟ آبیاری رو بفرمایید چطوری باید انجام بدم وقتی گرفتمش خاکش خیلی خشک بود اندکی بهش آب دادم. لطفا توضیحاتشو کامل بدید در مورد نحوه آبیاریش و کودش که الان خاکشو چه کنم و سه ۲۰ رو باید چه مقداری از بهار دو هفته یکبار دادش ممنون میشم.

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۱۴:۲۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

از خاکش عکس بفرستید لطفا

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۲۲:۰۲:۳۷

ش شفیعی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۱۳:۴۶:۵۹

کارشناس شماره ۱

خاکش خوبه . اما گلدون اش خیلی کوچیکه باید بهار حتما گلدونش رو تعویض کنید .فعلا تا اواخر اسفند کنار پنجره نورگیر نگهش دارید و هر زمان خاکش خشک بود بهش آب بدید .

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۱:۵۷:۴۹

ش شفیعی

الان با اون توضیحاتی که دادم هیچکاری نمیخواد برای بهبود وضعش انجام بدم که پژمرده شده؟ پرسبدم خدمت شما چند وقت یکبار بهش باید آب بدم و چه اندازه بالاتر؟ ممنون میشم اینم بگید.

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۳:۲۵:۰۲

کارشناس شماره ۱

فعلا تا اواخر اسفند صبر کنید بعد میتونید گلدونش رو تعویض کنید بیحالی اش میتونه بعلت دمای محیط و ابیاری باشه .خدمتتون عرض کردم هر زمان خاکش خشک بود به ابیاری نیاز داره . سعی کنید مکان نگهداری زیاد گرم نباشه و تهویه ی خوبی داشته باشه مراقب باشید رطوبت محیط بیش از اندازه نباشه چون باعث پوسیدگی گیاه میشه .

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۱:۴۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@