پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ثمین هاشمی

تعداد سوال: ۱

علت و راه درمان دانه های ریز قهوه ای روی برگ کراسولا ویژه

تعداد بازدید ۱۰۰۶

سلام وقت بخیر . روی برخی برگهای گیاه کراسولای من دانه های ریز قهوه ای تقریبا برجسته وجود داره می خواستم ببینم علت و راه درمانش چی هست؟ متشکرم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۱۴:۲۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .حالت پودری دارند یا استخوانی هستند ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۲۲:۲۹:۵۴

ثمین هاشمی

حالت پودری ندارند . پارسال آردی شدن که راهنمایی کردن همکارانتون سم مخصوص گرفتم که برای شپش آردی بود و مشکلش حل شد با یکی دو بار سم پاشی . کل سال داخل تراس هست آفتاب میخوره و هر روز آبیاری میشه . همینجوری عادت کرده از اول . الان ۱۰،۱۵ ساله که دارمش . فقط زمستونها که هوا سرد میشه برای اینکه یخ نزنه میارمش داخل خونه از پشت پنجره آفتاب میخوره .

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۲۳:۰۷:۵۶

کارشناس شماره ۱

این شپشک سپردار هستش باید با سم حشره کش سیستمیک مثل کنفیدور سمپاشی کنید .سمپاشی را در فضای آزاد و دور از نور مستقیم خورشید انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۰۱:۰۷:۵۸

ثمین هاشمی

لطفا راهنمایی کنید چند بار و با چه فاصله زمانی باید سمپاشی انجام بشه ؟ فقط به برگها اسپری کنم یا داخل خاک گلدون هم باید بریزم ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۰۱:۱۴:۳۵

ثمین هاشمی

و اینکه علتش چی هست که مراقب باشم دوباره این مشکل بوجود نیاد . بخاطر اینکه داخل خونه اومده اینجوری شده ؟ پارسال وقتی زمستون آوردمش داخل خونه شپش آردی شد .

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۰۱:۲۵:۲۷

ثمین هاشمی

بعد از سمپاشی باید گیاه رو شست ؟ اگر باید شست چقدر بعد از سم پاشی باید شسته بشه ؟ بعد از سمپاشی ، آبیاری گیاه مثل همیشه انجام بشه ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۰۲:۰۹:۳۸

ثمین هاشمی

من سم کلرپیریفوس ec 40/8 % دارم ، نوشته مناسب شپشک سپردار . منتها نوشته غیرسیستمیک ، این رو نمیتونم استفاده کنم ؟ برای شپش آردی پارسال از این سم استفاده کردم دو بار و جواب داد

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۰۲:۱۳:۱۱

کارشناس شماره ۱

بله این سم هم خوبه میتونید استفاده کنید .دوبار با فاصله ی دو هفته . سمپاشی را در فضای آزاد و دور از نور مستقیم انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید

۱۳۹۹-۱۱-۰۵ ۲۲:۰۴:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@