پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

B52

تعداد سوال: ۱

سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۰

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی کارشناسان عزیز و باحوصله کافه گلدون. من یه سانسوریا کادو گرفتم. اصلا هم از گل و گیاه سر در نمیارم. چون خیلی از، ازبین رفتن گیاها ناراحت میشم هیچوقت نمیخرم 🥺. این گلدون زیبا که یک هفتس به خانوادم پیوسته، از روز اول نوک برگها‌ش حالت خشک شده داشت. بعضی برگها هم تاب دارن. تقریبا خاکش زود خشک میشه! اونطوریکه بهم گفتن هر وقت یک بند انگشت داخل خاک کردم و رطوبت نداشت ( یعنی به انگشتم نچسبید) آب دادم! تو این یک هفته، تقریبا ۳ بار آبیاری کردم. انقدر که از زیر گلدان آب خارج شد و تخلیه کردم. چه نوعی از سانسوریا هست این گیاه؟ امروز یه پشه ریز دور و ور گلدان دیدم چیکار کنم که بیشتر نشه؟ چطوری سوخته‌گیهارو درمان یا از بیشتر شدنشون جلوگیری کنم؟ نور مستقیم نمیتابه بهش. گلدونش یه تنه درخته به ارتفاع تقریبا ۲۵ سانت. زیرش بازه و آب خارج میشه. آیا لازمه عوضش کنم؟ هربار چقدر آب بدم بهش؟ آب از شیر آب بدم یا تسویه یا جوشیده خنک شده؟ بلندترین برگش حدود ۴۰ سانته. آیا این گیاه به سمت نور متمایل میشه؟ اگر بله، گلدونو هر چند وقت یک بار بچرخونم که کج رشد نکنه؟ ممنون از زحمات و توجهتون 🙏🏼

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۱۴:۵۴:۴۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سپاس از لطف شما نسبت به کافه گلدون گیاه شما سانسوریا مهتابی هستش . بهتره آبیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه . چون این گیاه در زمستان رشدی کند و آهسته دارد ، آبیاری زیاد ممکنه باعث پوسیدگی و شیوع بیماری قارچی شود . پشه ها و حشرات معمولا زمانی در اطراف گلدان زیاد میشوند که رطوبت زیاد باشد پس با کنترل رطوبت و آبیاری میتوانید از زیاد شدن این حشرات جلوگیری کنید . سوختگی ها درمان نمیشوند اما با کنترل دما میتونید از سوخته شدن سایر برگها پیشگیری کنید . نیازی به تعویض گلدان نیست . این گیاه به طرف نور متمایل نمیشه اما بهتره گیاه را ماهی یکبار به سمت نور بچرخانید تا برگها رنگی یکنواخت داشته باشند . برای آبیاری اب معمولی شهری کفایت میکنه مگر اینکه آب منطقه تون بیش از حد املاح داشته باشه به صورتی که خودتون هم ازش برای شرب استفاده نمی کنید . در این فصل در هر نوبت آبیاری ، به اندازه ای در گلدان اب بریزید که به ریشه مقدار کمی اب برسه . نیازی نیست کل خاک گلدان در این فصل خیس بشه چون احتمال پوسیدگی رو بالا میبره . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۱-۰۴ ۲۲:۴۱:۵۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@