پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سروش احمدی

تعداد سوال: ۲

زرد و خشک شدن یوکا ویژه

تعداد بازدید ۸۷۸

سلام. من تقریبا یک ماهه یوکا خریدم. از روزی که آوردمش برگ ها زیرین بیحال، زرد و مچاله میشن و سپس خشک می شوند. می خواستم بدونم مشکل نور هست یا خاکی که گل در آن کاشته شده است یا هنگام کاشته شدن در گلدان جدید آسیب دیده است؟ زیر گلدان پوکه ریخته شد و در خاکی به اسم مخصوص گلدان کاشته شد.(خاک سبکی هستش) با پنجره جنوبی تقریبا 5 6 متر فاصله داره ولی من اخیرا پروژکتور مخصوص رشد گیاه در کنارش روشن می کنم. در عکس فاصله با پنجره و محل قرار گیری پروژکتور مشخص است.

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۱۲:۴۶:۴۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .یوکا گیاهی مناسب فضای ازاد است .یعنی شما باید محیطی (تقریبا) شبیه به محیط بیرون براش مهیا کنید . نور زیاد و تهویه ی مناسب محیط، از موارد موثر در سلامتی و رشد ایده آل یوکا محسوب میشوند . بهتره گلدان را نزدیک پنجره قرار بدید . روی برگها فعلا آب اسپری نکنید . آبیاری را در زمان خشکی خاک انجام بدید برای رشد بهتر گیاه ، گلدان را در بهار در هوای آزاد قرار دهید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۳:۱۷:۰۷

سروش احمدی

خاک گلدان مناسبه؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۱:۲۰:۲۹

سروش احمدی

برگ ها پایین هر شاخه شل میشن بعد شروع به زرد شدن و بعد خشک شدن میکنن. غیر از نور باید چکار کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۱:۲۲:۰۸

کارشناس شماره ۱

شل شدن برگها به رطوبت و دما ارتباط داره .سیستم گرمایشی منزل چیست ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۴:۳۷

سروش احمدی

داکت اسپیلت هستش. بالای گلدان یک دریچه هست. روزانه بیشتر از 1 ساعت تا 2 ساعت گرمایش روشن نمی شود و در باقی ساعت ها خاموش هستش. رطوبت کمه یا زیاد؟معمولا هفته ای یکی 2 بار برگهاشو اسپری میکنیم

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۳۳:۰۸

کارشناس شماره ۱

گلدان را از منبع گرما دور کنید .در این فصل غبار پاشی رو متوقف کنید و فقط زمانی که خاک گلدان خشک بود به گیاه آب بدید . برگهای آسیب دیده زیرین رو جدا کنید و ساقه را در ان قسمت کمی فشار دهید ببینید محکمه یا نرم ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۳۷:۵۵

سروش احمدی

ساقه رو در قسمت خشک شدن برگ ها بررسی کنم؟من فکر میکنم مشکل کلی هست. چون 4 تا یوکا جدا از همن که کنار هم کاشته شده اند. هر 4 تا برگاشون از پایبن خشک میشه ولی اونی که بزرگتر و بالاتره سریعتر خشک می شود. سطح خاک باید سفت باشد یا نرم؟خاک الان کاملا نرمه. نیازه من خاک را فشرده کنم و روی آن مجدد خاک بریزم؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۴۹:۱۳

کارشناس شماره ۱

بله منظورم اینه که در همان قسمتی که برگها دچار مشکل شده اند ساقه را کمی فشار دهید ببینید ساقه ی گیاه هم در حال نرم شدن هست یا خیر ؟ اگر خاک گلدان زیادی سبک باشه اصلا برای این گیاه مناسب نیست بهرحال یوکا گیاهی باغچه ای است و باید حتما خاکی با بافت متوسط داشته باشد . در ترکیب خاک وجود کمی ماسه و خاکباغچه ضروری است .

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۲۲:۵۷:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@