پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مائده

تعداد سوال: ۱

آبکی و سیاه شدن و افتادن برگ سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۷۰

سلام وقت بخیر ببخشید من حدود یک ماه هست که سانسوریا هدیه گرفتم که از همون اول سر بعضی از برگ ها قهوه ای شده و خشک بودن الان مدتی هست که پایین برگ ها سیاه شده حالت آبکی پیدا کرده وامروز هم یکی از برگ ها افتاد به همین دلیل هفته گذشته یه قارچ کش به اسم بردوفیکس یه قاشق چایخوری و متالاکسیل مانکوزوب هم یک قاشق چایخوری در 1نیم لیتر آب بهش دادم که از گلخونه گرفتم البته من همه 1نیم لیتر رو ندادم و فکر کردم باید طی 3 دوره 10 روزه که گفتن باید بدم بهش حالا نمیدونم چرا اصلا خوب نشده و هرروز بد تر میشه و از لحاظ دمایی هم محیط متعادل هست و خیلی گرم یا خیلی سرد نیست. ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۱۳:۰۰:۱۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .بهتره آبیاری را به شدت کم کنید .برگی که × زدم رو کامل از خاک درآورده و دور بیاندازید . قسمت آسیب دیده ی بالای برگی که / علامت زدم را جدا کنید با کنترل آبیاری مشکل برطرف میشه استفاده از قارچ کش بدون کنترل آبیاری تاثیری نداره . بهتره به گیاه زمانی آب بدید که خاک گلدان خشک شده باشه از اسپری کردن اب در این مواقع پرهیز کنید اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۳:۲۴:۱۷

مائده

ممنون ولی من خیلی کم به این گیاه آب دادم توی یک ماه سه بار که هر 10 روز بوده بهش آب دادم و اونم کم

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۵:۳۱

مائده

و یه سوال دیگه این که برگ های جدا شده رو میتونم از قسمت های سالم تکثیر کنم و اگه میشه چطور این کار رو انجام بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۲:۱۰:۲۰

کارشناس شماره ۱

درسته که به نظر آبیاری کم بوده اما اگر محیط نوسان دما داشته باشه یا به هر دلیلی گلدان تحت تاثیر سرما قرار داشته باشه ، همون رطوبت کم میتونه گیاه رو به این مشکل دچار کنه گاهی اوقات شرایط محیطی به گونه ای هستش که گیاه به آب خیلی کمی نیاز داره مخصوصا در فصل زمستان . برگها به نظر خیلی آسیب دیده هستند و ممکنه قلمه ی قسمت سالم هم به مرور از بین بره اما میتونید اینکارو انجام بدید ناامید نشید .

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۹:۲۰

مائده

ببخشید من قارچ کش رو با چه دستوری به گیاه بدم همون؟ همون دستوری که در سوال اول پرسیده بودم خوبه ادامه بدم

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۰۳:۲۹

کارشناس شماره ۱

قارچ کش ها را نباید با هم مخلوط کنید .یا از بردوفیکس استفاده کنید یا مانکوزب . ۱ قاشق چایخوری در یک لیتر و نیم اب حل کنید . بعد از سمپاشی اول ، دو هفته ی بعد سمپاشی نوبت دوم را انجام بدید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۰۸:۱۲

مائده

سلام ببخشید سانسوریا سر برگ ها و قسمت هایی از میانه برگ ها حالت سوختگی داره و قهوه‌ای است ولی آبکی نیست و کاملا خشک است باید چه کار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۲۲:۰۲:۴۷

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر حالت زنگ زدگی داره این لکه ها ؟

۱۳۹۹-۱۲-۲۴ ۲۲:۴۱:۵۸

مائده

خیر قسمت های مختلفی از برگ ها حالت سوختگی و خشک شده است

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

یکی از علل بروز این عارضه نوسان دمای محیط هستش بهتره گلدان را در مکانی قرار بدید که تهویه ی بهتری داشته باشه و دمای یکنواخت و ملایم داشته باشه

۱۳۹۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۳۷:۲۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@