پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

سلام. سانسوریای من بخاطر آبیاری زیاد، برگ هاش کم کم شل میشه و از خاک جدا میشن. و بعضی هاش هم پژمرده شدن. میشه دوباره زنده شون کنم؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۸۷

سلام. سانسوریای من فکر کنم بخاطر آبیاری زیاد داره برگ هاش زرد و شل میشه و از خاک جدا میشن. چی کار کنم. میتونم برگهای افتاده رو در خاک بزنم تا دوباره رشد کنن؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۱۵:۲۹:۳۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه را ارسال نمایید .متشکرم

۱۳۹۹-۱۱-۰۶ ۲۳:۱۷:۴۳

کاربر

زرد شدن سانسوریا

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۶:۳۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

لطفا سوال خود را به همراه تصویر گیاه ارسال نمایید

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۲:۰۱:۳۶

کاربر

سلام. فکر کنم سانسوریای من بخاطر آبیاری زیاد داره برگ هاش زرد و شل میشه و از خاک جدا میشن. چی کار کنم.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۲:۰۹:۰۹

کارشناس شماره ۱

سلام اگه برگها از ته سیاه یا قهوه ای شده و از خاک درمی آیند گیاه در حال پوسیده شدنه و بهتره برگهای پوسیده را از گلدان خارج کرده و ابیاری را کمتر انجام بدید . لطفا بفرماییدفاصله ی بین دو آبیاری چقدره ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۲:۱۹:۴۴

کاربر

سلام. هفته ای یک بار. اندازه ۳ لیوان. طوری که آب از زیر گلدون خارج میشه و تو زیر گلدونی میاد

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۰:۲۱:۳۳

کارشناس شماره ۱

ایا این سه لیوان را در یک قسمت گلدان میریزید ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۲۲:۲۸:۰۳

کاربر

سلام.نه همه جای خاک رو آب می ریختم. و الان کمتر بهش اب میدم. من برگهایی که شل شده بودن و از ریشه جدا میشدن، رو جدا کردم و تهش رو به صورت سه گوش قیچی کردم و تو آب گذاشتم. کار درستی کردم؟ میشه بگید چطور ازشون نگهداری کنم.

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۲۲:۴۳:۱۹

کارشناس شماره ۱

بله.بهتره هرروز آب را تعویض کنید و یک تکه زغال در اب بیاندازید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۱۰:۵۶

کاربر

سلام. برگهایی که تو آب گذاشتم، داره از پایین، اون قسمتی که تو آب هست، داره لزج میشه. چی کار کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۰۰:۰۶:۵۲

کارشناس شماره ۱

قسمت لزج رو جدا کنید و دوباره تو اب بزارید اب را هرروز تعویض کنید گاهی اوقات به خاطر اینکه بافتهای اصلی گیاه اسیب زیادی دیده اند این مشکل به وجود می اید .ممکنه بعد از برش ، دوباره انتهای برگ لزج بشه ، باز هم اون قسمت رو قطع کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۴ ۲۲:۵۹:۰۴

کاربر

سلام. سانسوریای ابلق من بخاطر آبیاری زیاد ریشه هاش گندید. من از خاک جدا کردم و پاینش رو بصورت ۸ قیچی کردم و چند روزیه تو آب گذاشتم. میخوام به خاک انتقال بدم تا زودتر پاجوش بزنه. میشه راهنماییم کنید چطور این کارو انجام بدم. ممنون

۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۱۷:۲۴:۴۹

کارشناس شماره ۱

الان قلمه تون ریشه داره ؟ یا هنوز ریشه زایی انجام نشده ؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۰۰:۰۶:۵۸

کاربر

سلام. نه هنوز ریشه ای نزدن. چون تو آب که بودن از پایین حالت لزج میشد، با اینکه یک تکه زغال هم انداخته بودم، چند بار این کارو کردم. الان از آب خارج کردم و دوباره پایینشون رو بصورت ۸ قیچی کردم و چند ساعتی هست که روی ورق روزنامه گذاشتم.

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۵:۱۵:۰۳

کارشناس شماره ۱

انتهاشون رو قارچ کش بزنید بعد تو خاک بکارید . سعی کنید گلدان کوچکتر را برای کاشت انتخاب کنید تا بعد از ریشه زایی ، پاجوشها زودتر رشد کنن . خاک سبک یا خاک گلهای اپارتمانی یا خاکبرگ برای کاشت مناسبه .کوکوپیت و پرلیت هم برای ریشه زایی مناسب هستش . سعی کنید خاک قلمه ها رطوبت کم داشته باشه و زیاد خیس و غرقآبی نشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۱۹:۲۷:۴۳

کاربر

وقتی خاک سانسوریام هزار پا زده بود، از گلفروشی سم خریدم، از همون جای قارچ کش استفاده بکنم؟ هورمون ریشه زا هم دارم میتونم از اون هم استفاده کنم؟ چقدر بریزم؟ بعد از کاشتشون آبیاری چند روز یک بار باشه؟دما و آفتاب جاش چطور باشه؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۰:۴۲:۲۲

کارشناس شماره ۱

سم هزار پا با سم قارچ کش فرق داره . سموم مانکوزب و یا کاربندازیم ، سموم قارچ کش خوبی هستند که میتوانید از هر کدام از آنها که در دسترس است استفاده کنید . میتوانید انتهای قلمه رو به هورمون ریشه زا آغشته کنید و بعد در خاک بکارید . خاک قلمه ها باید همیشه کمی مرطوب باشه .رطوبت بصورت یکنواخت باشه سعی کنید کمی خاک قلمه ها خشک بشه بعد مقدار کمی بهش اب بدید .برای آبیاری نمیتوان روز تعیین کرد ، آبیاری بستگی به دمای محیط داره همینطور بافت خاک و سایز گلدان ، پس بهتره خشکی سطح خاک را ، ملاک آبیاری قرار بدید . قلمه نیازی به نور زیاد ، نداره .بهتره در جایی که منزل که نور معمولی داره نگهداری شود .

۱۳۹۹-۱۱-۲۴ ۲۳:۳۸:۴۷

کاربر

سلام. سال نو مبارک. برای پرپشت و پررنگ شدن برگ بیدی صورتی چی کارکنم؟ چه کودی باید استفاده کنم؟ ممنون

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۱۵:۲۲:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام سال نو شما هم مبارک .این تاپیک برای گیاه سانسوریا تعریف شده لطفا سوالتون در مورد برگ بیدی را در تاپیک ی دیگر مطرح نمایید از همکاریتون سپاسگزاریم .

۱۴۰۰-۰۱-۰۷ ۲۰:۰۴:۲۸

کاربر

سلام وقت بخیر . سانسوریای من از پایین ، از جایی که برگها از خاک بیرون اومده، زرد شدن . چی کارکنم؟ تازه داره برگ جدید هم درمیاره. دو هفته پیش دیدم تو زیر گلدونی اش یه هزارپاست، سم مخصوصش رو ریختم. میتونه دلیلش این باشه؟

۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۰۶:۲۱:۴۹

کارشناس شماره ۱

اگر سم رو به مقدار زیاد ریخته باشید و سمپاشی را در داخل منزل انجام داده باشید بله ، میتونه باعث لکه برگی و یا زرد شدن برگ بشه .بهتره تا مدتی از هیچ نوع کود و سمی استفاده نکنید . هزارپاها تو خاکهایی که حاوی برگ هستند ، وجود دارند و اگر تعدادشان زیاد نباشه ، نیازی به سمپاشی نیست و میتونید اونها را بردارید و دور بیاندازید .

۱۴۰۰-۰۳-۱۲ ۲۳:۵۸:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@