پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهلا یزدانی

تعداد سوال: ۳

سوختگی روی‌برگ ویژه

تعداد بازدید ۳۷۷

سلام برگ انجیری من کم‌حال و بی‌جونه. برگهاش لول میشن به سمت پایین. جایی که از اول گذاشتمش نور میگیره و ‌من‌ غبار پاشی و شب انجام میدم و صبر می‌کنم سه سانت خاکش کاملا خشک شه تا آبیاری کنم ولی نمیدونم چرا خوب نمیشه

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۰:۴۷:۲۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بی حال شدن برگ ها به علت آبیاری اشتباه اتفاق میافته در صورتیکه سطح خاک را تا حدود عمق 3 سانت چک می کنید و آبیاری می کنید حتما زهکش گلدان را بررسی کرده و از باز بودن زهکش مطمئن شوید. اگر این شرایط را بررسی کردید و مشکل پابرجا بود، ممکن است خاک گیاه ضعیف باشد و نیاز به تقویت داشته باشه. می‌توانید هر دو هفته یک بار به آن کود دهید. غبار پاشی را هر شب انجام می دهید؟ لوله شدن برگ در برگ های جدید اتفاق میافته یا در برگ های قدیمی تر؟ سانت

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۵:۱۳

مهلا یزدانی

تعداد سوال: ۳

کف گلدان یه سوراخ بزرگ داره فقط که تا حالا ندیدم ازش آب بیاد یعنی زیر گلدونی خیس بشه. برگ های زیری که جوون ترن لول میشن. غبار پاشی و سه روز یکبار انجام میدم

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۹:۱۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

اگر برگهای تازه و جوون لوله بشن این اتفاق عادی هست ولی اگر این لوله شدن دربرگهای قدیمی دیده بشه مشکل از تغذیه و یا کمبود رطوبت می باشد. حتما آب باید از زیر گلدون خارج بشه خیلی وقتا زهکش بسته میشه هرماه چکش کنید و برای اطمینان از باز بودنش وقتی به گیاهتون آب میدید زیرشو چک کنید تا اندازه ای که آب خارج نشه گیاهتون سیراب نشده.

۱۳۹۹-۱۱-۰۷ ۲۲:۴۲:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@