پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عراقی

تعداد سوال: ۱

گل سانسوریا ویژه

تعداد بازدید ۶۱۲

سلام گیاه من ۲ هفته خریدم حاشیه دورش داره لک دار میشه دربعضی جاهاش لک قهوه ای داره لبهاش جویده شده

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۰:۲۶

عراقی

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۴:۰۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .گیاهتون به بیماری قارچی دچار شده اگر تعداد لکه ها کمه نیازی به قارچ کش نیست و فقط با کنترل رطوبت میتونید جلوی پیشرفت این بیماری رو بگیرید اما اگر لکه ها تعدادشون زیاده بهتره یکبار گیاه را با سم کاربندازیم ابیاری کنید ویا با سم مانکوزب سمپاشی را بصورت اسپری بر روی برگها انجام دهید .سمپاشی را در فضای آزاد و دور از نور مستقیم انجام بدید و از ماسک و دستکش استفاده کنید .بعد از سمپاشی حتما باید رطوبت و ابیاری را کنترل نمایید در غیر اینصورت سمپاشی بی تاثیر خواهد بود .سعی کنید محیط نوسان دما نداشته باشه و روی برگها در این فصل اب ریخته نشود . ابیاری گلدان را در زمان خشک بودن خاک گلدان ، و به مقدار کمتر از فصول گرم ، انجام دهید .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم .

۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۲۲:۵۹:۰۴

عراقی

بعد رنگ حاشیه دورش کم رنگ داره میشه حالت لول هم بهش دست داده میشه صبح تا ظهر جلوی پنجره بزارم بعد جاشو جابه جا کنم گلدون فلزی تهش هم سوراخ نیست باید چیکار کنم سمپاشی هم چه جوری انجام بدم آبدهی هم چقدر بدهم ممنون میشم توضیح بدید

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۰۰:۳۲:۱۹

عراقی

بعد نوک گل هم داره خشک میشه واقعا تعجب کردم در عرض ۲ هفته که آوردمش این همه واکنش نشان داده

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۱:۳۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

اگر گیاه مستقیما در گلدان فلزی کاشته شده باشه و زهکشی هم انجام نشده باشه باید گلدان را تعویض کنید چون به مرور گیاهتون پوسیده شده و از بین میره . خشکی نوک برگها و لوله ای شدن برگها میتواند در اثر گرمای محیط یا نوسان دما و وجود آفت باشد . برای سمپاشی مثدار یک قاشق چایخوری سم کنفیدور را در یک لیتر آب حل کنید و در خارج از منزل برروی گیاه اسپری کنید به گونه ای که تمام قسمتهای گیاه با سم شسته شود مقداری از سم را برروی خاک گلدان هم اسپری کنید .بعد از سمپاشی گیاه نباید در معرض نور مستقیم قرار داشته باشد . در مورد قارچ کش هم به همین شیوه عمل کنید . قارچ کشی و حشره کشی را در یک روز انجام ندهید .بهتره بین دو سمپاشی چند روز فاصله باشد . آبیاری باید همزمان با خشک شدن خاک انجام شود .

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۲:۱۰:۱۱

عراقی

تشکر از راهنمایی منظورتون مستقیم کاشته باشه یعنی چی بعد زهکشی انجام داده فقط زیر گلدان سوراخ نیست بعد سمپاشی تو بالکن انجام بدم اشکال داره

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۱۱:۵۵:۲۱

عراقی

الان من یه سم مانکوزب بگیرم یکی هم سم کنفیدور بگیرم

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۱۷:۲۹:۳۹

کارشناس شماره ۱

منطور اینه که گیاه در گلدان پلاستیکی کاشته شده و در گلدان فلزی قرار داده شده است ، یا اینکه نه ، گیاه در گلدان فلزی کاشته شده است ؟ بله دو سم را تهیه کنید وسمپاشی را در بالکن انجام بدید اما گیاه در سایه قرار داشته باشه و اصلا نور مستقیم بهش نرسه

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۲۲:۴۳:۲۲

عراقی

تو گلدان فلزی کاشته شده ولی زهکشی انجام داده فقط ته گلدان سوراخ نیست اول سم مانکوزب بزنم یا کنفیدور بعد سم پاشی از بالکن بیارم تو خانه اشکالی نداره

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۰۰:۱۰:۲۲

کارشناس شماره ۱

اول مانکوزب را بزنید بعد کنفیدور . بعد از سمپاشی میتونید گیاه رو به داخل بیارید . چون ته گلدون سوراخ زهکش نداره باید خیلی مراقب آبیاری باشید . پیشنهاد میکنیم گلدان را در بهار تعویض کنید و از گلدان سفالی یا پلاستیکی استفاده نمایید . ته گلدان حتما باید سوراخ زهکش داشته باشد .زیرا در غیر اینصورت احتمال شیوع بیماری ها ی قارچی خیلی زیاد میشود .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۱۴:۲۹

عراقی

خیلیی ممنون از راهنمایتون میشه خودم ته گلدان سوراخ کنم چون زیر گلدان سنگ ریخته وزهکشی خاک انجام داده فقط زیر گلدان او سوراخ نکرده

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۱:۰۴:۰۷

کارشناس شماره ۱

بله میتونید اینکارو انجام بدید .مراقب باشید به ریشه ها آسیبی نرسانید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۹:۳۹:۱۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@