پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

هادی مددی

تعداد سوال: ۱

لکه های قهوی ای روی برگ خا و زرد شدن برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۸۳

با سلام ، بنسای من روی برگ هاش رنگ قهوی ای افتاده و برگا ها زرد نیشن ، حتی برگ های تازه ، چیکار کنم!؟😣

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۱۱:۱۳:۵۸

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میزان آبیاری و شرایط دمایی محیط را را میفرمایید؟

۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۱۳:۱۷:۵۲

هادی مددی

۲۵ درجه و هفته ای ۱ بار یک استکان

۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۱۶:۴۶:۲۱

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر بونسای به تغییر میزان نور ، ابیاری و دما خیلی حساس هست . اگر محل نگهداری دچار تغنش در هرکدوم از حالت ها بشه سریع ریزش برگ را به همراه داره. اگه کنار پنجره سرد هست گیاهتون رو به جای گرمتری منتقل کنید و رطوبت محیط به خصوص در فصل سرما براش لازمه. از اب جوشیده که به دمای محیط رسیده برای ابیاری استفاده کنید یا اب تصفیه به اب کلر دار حساسه و باعث ریزش برگ میشه. زهکش گلدان چک بشه زمانیکه اب میدید اب از زیر گلدون خارج بشه تا مطمئن باشید اب در ته گلدون جمع نمیشه. اگه ریزش شدید برگ های کهنه تر دیده شد از کود ازت دار برای تقویت استفاده کنید.

۱۳۹۹-۱۱-۰۸ ۲۳:۲۸:۳۰

هادی مددی

سلام ..ممنون ، منتهی برا من ریزش برگ نداره ، بلکه زرد شدن‌برگ داره

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۱:۲۵:۵۳

کارشناس شماره ۲

وقتتون بخیر ریزش و زرد شدن برگ ها ی بونسای به علت تنش های دمایی اتفاق میافته و اگر از آب با املاح بالا و کلر بالا استفاده بشه میتونه باعث ایجاد لکه های قهوه ای در برگ ها بشه. اگر زرد شدن برگ بعد از برطرف کردن شرایط دمایی ادامه پیدا کنه میتونه از ضعف مواد غذایی خاک باشه که نیاز به کودهای ازته داره.

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۳:۲۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@