پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ ویژه

تعداد بازدید ۴۳۹

سلام از شیراز آمدم کرج چند بار برگ درخت ام ریخت کود دادم درست شد دوبار پشه سیاه کوچک زد خاک عوض کردم درست شد دوباره برگ هاش ریخت و می ترسم ریشه خراب بشه چه کنم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۲:۱۵:۳۹

کاربر

در دو مرحله پشه زد و هر بار خاک عوض کردم کود دادم درست شد اما بازم تمام برگ ها ریخت و ریشه از پایین داره تیره میشه و شاخه سرش چیدم چون خشک شده بود شما بفرمایید چی کار کنم ریشه جنسینگ دوباره قوی بشه دارویی خاصی داره

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۱۲:۲۲:۳۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .برای رشد برگها میتوانید از کود سه بیست استفاده کنید . اگر گیاه اسیب جدی ندیده باشد دوباره شروع به برگدهی میکند . برای جلوگیری از ریزش برگهای گیاه باید شرایط نور دهی و ابیاری و دما یکنواخت باشه .اگر شرایط نگهداری گیاه مدام در حال تغییر باشه گیاه به مرور از بین خواهد رفت .اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۲:۴۸:۳۲

کاربر

آیا گل ام سالم هست جنسینگ هنوز سفت هست یک قسمت اش شل شده به نظر شما فایده داره کود بهش بدم آب چطوری بهش بدم دمای چطوری براش ایجاد کنم

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۳:۲۸:۴۷

کاربر

چطوری میشه جنسینگ اش تقویت کرد

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۳:۳۱:۱۹

کارشناس شماره ۱

میتونید بهش محرک رشد بدید .اگر اسیب جدی ندیده باشه سبز میشه . جینسینگ سالی یه بار خزان میکنه و بهار دوباره سبز میشه .قسمت بالاش که نرم شده رو قطع کنید تا جایی که به بافت سالم برسید . بهتره ابیاری در زمان خشکی خاک انجام بشه و گیاه در کنار پنجره ی جنوبی قرار داشته باشه . دما هم باید یکنواخت باشه و مدام گرم و سرد نشود .

۱۳۹۹-۱۱-۰۹ ۲۳:۵۶:۳۹

کاربر

چطوری ببرم آخه اون قسمت وسط طرف بالا هست با چاقو ببرم آسیب نمی بینه یعنی از وسط نصف میشه

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۰:۲۲:۵۱

کاربر

بریدم چیزی نمی خواد روش بزارم یا حالا باید چه تقویتی بعش بدم البته امروز اشتباه کردم گلدان عوض کردم آب بهش دادم

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۰:۳۹:۵۸

کاربر

لطفا بگید محرک رشد چطوری تهیه و مصرف کنم چیکار کنم جنسینگ جان گیره الان تا هفته دیگه بهش آب نمی دم تا کاملا خشک بشه بعد کامل توضیح بدید چی کار کنم

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۰:۴۲:۵۱

کارشناس شماره ۱

نباید در این شرایط گلدان را تعویض میکردید . الان قسمت بالای گیاه کاملا خشکه ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۲۲:۴۸:۵۱

کاربر

حالا چاره داره یا نه این آخه چه جوابی هست لطفا کامل جواب من بدید راه حلی داره یا نداره مرده یا زنده هست تکلیف من روشن کنید

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۰:۰۷:۴۲

کارشناس شماره ۱

متاسفانه گیاه شما از بین رفته است .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۱۹:۵۴

کاربر

زحمت کشیدید اینقدر دیر جواب دادید که نتیجه گیاه من خراب شد از بس توی اینترنت سرج کردم بلا سرش آوردم مرد شما جواب بده نیستند بعد مرگ سهراب جواب میدید

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۹:۳۴:۴۱

کارشناس شماره ۱

شما نباید زمانی که گیاه تا این حد اسیب دیده بود گلدان را تعویض میکردید البته گیاه شما بعلت تعویض گلدان از بین نرفته .با توجه به اینکه قبلا ، قسمت بالای گیاه حالت پوسیدگی داشت امکان برگشت گیاه خیلی کم بود چون بهرحال اوندها دچار آسیب جدی شده بودند . عکسی که بعد از برش قسمت اسیب دیده فرستادید حاکی از این بود که گیاه شما کاملا پوک شده است .

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۱۹:۴۵:۱۱

کاربر

پس چرا بدنه سفتی داره فقط من انداختم توی آب توی اینتر نت دیدم بعد بالاش آب جمع کرد خراب شد

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۲۰:۰۲:۴۳

کارشناس شماره ۱

روی قسمت بالاش هم اب گرفته بود ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۲۳:۴۲:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@