پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرادی

تعداد سوال: ۱

ریختن برگ های نارنج پاکوتاه ویژه

تعداد بازدید ۷۴۱

سلام، وقت به خیر. یه گلدون نارنج پاکوتاه دارم. از اردیبهشت که خریداری کردم، پشت بام بود. گیاه سرحال بود و حتی میوه های اون هم رشد کردن. اواسط تابستان شکوفه هم زده بود. از اواخر شهریور کم کم برگ های اون زرد شدن و شروع کردن به ریختن. آبیاری رو کمتر کردم، کود سه بیست دادم، تاثیری نداشت. خاک گلدان رو عوض کردم، باز هم تاثیری نداشت. در حال حاضر کل برگ های درختچه ریخته. در ضمن گیاه رو به داخل منزل منتقل کردم. ساکن کرج هستم، اصلا این گیاه با آب و هوای این ناحیه سازگار هست؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۰:۵۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر .اصولا نارنج گیاهی باغچه ای است و چون با آب و هوای مناطق خشک سازگاری نداره ، تو گلدون دوام چندانی نداره . برگها افت هم داشتند ؟ خاک گلدان چه ترکیبی داره ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۰۱:۳۴:۴۲

مرادی

خیر، آفت نداشتند. از خاک برگ استفاده کردم.

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۱۰:۳۴:۵۰

کارشناس شماره ۱

خاکبرگ برای نارنج مناسب نیست باید از ترکیب خاک باغچه و کمی کود دامی کاملا پوسیده و کمی ماسه استفاده کنید .

۱۳۹۹-۱۱-۱۰ ۲۲:۵۹:۲۱

مرادی

ممنون از پاسخگوییتون. با این شرایط میشه توی گلدون نگهش داشت؟ و اینکه الان می تونم کود بدم بهش؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۰:۰۲:۴۸

کارشناس شماره ۱

اگر بخواهید برای همیشه این گیاه را در گلدان نگه دارید باید کوددهی منظم داشته باشید و در اواسط اسفند ماه سرشاخه ها را هرس کنید تا بتوانید یه درخت کوچک برای خودتان داشته باشید . سعی کنید سالی یکبار گلدان را تعویض کنید و اگر سایز گلدان به اندازه ای شد که امکان تعویض وجود نداشت باید هرزمان ریشه ها از زیر گلدان بیرون زدند ، انها را قطع کنید . بله الان میتونید به گیاه کود بدید

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۲۷:۴۹

مرادی

شاخه های خشک رو باید جدا کنم؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۰ ۲۰:۴۳:۵۲

کارشناس شماره ۱

اگر کاملا خشک شده اند بله

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۰۰:۱۴:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@