پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا مرادی

تعداد سوال: ۳

اسپاتی فیلوم ویژه

تعداد بازدید ۴۸۷

سلام وقتتون بخیر من این گل اسپاتی فیلوم مدام برگ های ریز و جمع شده میده بعضی از برگهایش هم نوکشون به سمت داخل خم شده و برگهای ضعیفی دارد و چند روزی است که چیزی شبیه گلش بر روی یکی از برگها جوانه زده من نور مخصوص گیاهان براش روشن کردم و براش جزیره درست کردم و دستگاه بخور سرد هم براش روشن کردم و آبیاری شو سطح خاک رو با سیخ چوبی چک می کنم و بهش میدم و فقط یه کار اشتباهی که کردم این بود که بهش دو سه بار کود دادم

تصویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۰۳:۴۸:۴۴

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از چه کودی استفاده کردید و با چه فاصله زمانی ؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۴:۴۴:۱۱

کارشناس شماره ۲

زهکش گلدون رو‌چک کردید؟ زمانی که اب میدید از ته گلدون از خارج میشه؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۴:۴۵:۰۴

علیرضا مرادی

از کود سه بیست استفاده کردم و وقتی که خاک گلدان رو عوض کردم چنیدن هزار پا بهش چسبیده بود ومن ریشه رو شستم و در داخل گلدان کوچک تر با خاک خوب قرار دادم و زیر گلدان یک لایه شن د ریختم زهکش رو تا حالا بررسی نکردم و لي چون شن درشت ریختم فکر کنم که زهکش خوبی داشته باشد

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۴:۵۰:۴۱

علیرضا مرادی

از کودم با فاصله زمانی یک ماه استفاده کردم

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۱۴:۵۲:۰۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر اسپاتی نیاز بالایی به کود نداره و درصورت نیاز به تحریک رد در فصل تابستان و بهار اینکارو انجام بدید . الان دیگه کوددهی و متوقف کنید همین کوددهی زیاد از عوامل پژمردگی گیاهتون هست که برطرف میشه و از طرفی به کلر اب حساسه برای ابیاری از اب تصفیه یا جوشیده به دمای محیط رسیده استفاده کنید. نوسانات دمایی و سرما و افراط و تفریط در ابیاری هم میتونه باعث بی حالی برگ ها بشه هرزمان سطح خاک خشک بود ابیاری کنید و روش های تامین رطوبت گیاهتون هم کاملا درسته.

۱۳۹۹-۱۱-۱۱ ۲۳:۳۹:۳۱

علیرضا مرادی

فقط ببخشيد من گلدان هایم پشه های سیاه نداره ولی وقتی گلدان هایم رو آبیاری می کنم کرم های ریز سفید در زیر گلدانی هایشان پیدا می شود و فکر کنم که اسپاتی هم از این کرم ها داره چه راهی برای از بین بردن این کرم ها پیشنهاد می کنید و چه سمی برای این کرم ها خوب است؟ من سم سوین پودری، دیازینون دارم کدام آن ها خوب است؟ واینکه آیا نیازی به تعویض گلدان برای اسپاتی هست؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۴۷:۳۱

علیرضا مرادی

و اگر من در فصل رشد بخواهم به گل ها کود بدم حتما قبلش باید آبیاری کنم یا احتیاجی به آبیاری نیست؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۰:۵۰:۰۰

علیرضا مرادی

اسپاتی ام در اتاق یک متر فاصله از پنجره داره و پرده هم جلوی پنجره است دمای اتاق هوای است که کمی خنک است آیا این دما خوبه یا باید گرم‌تر باشه؟

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۱:۰۰:۲۵

کارشناس شماره ۲

برای از بین بردن کرم های گلدان ، گلدان را تقریبا 12 ساعت در تشت آب قرار دهید تا کرم ها از زیر گلدان خارج بشن

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۱:۴۰:۱۲

کارشناس شماره ۲

سم سوین برای از بین بردن حشرات مناسبه که با آب مخلوط و روی سطح خاک ابیاری کنید. کوددهی را در تابستان و بهار با کود سه بیست انجام دهید و زمانی که خاک خشک باشه توان جذب کمتری داره پس قبلش ابیاری انجام بشه توان جذب کود بالا میره. دمای بالای 15 درجه براش مناسبه و اگر دما از این اندازه کمتره حتما به جای گرمتری منتقل کنید.

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۱:۵۱:۳۰

علیرضا مرادی

خیلی ممنون از راهنمایی تون

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۴:۳۱:۱۹

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم.

۱۳۹۹-۱۱-۱۲ ۰۹:۲۵:۱۲

علیرضا مرادی

سلام ببخشيد من سم سوین رو یک قاشق چایخوری با یک لیتر آب حل کردم و زمانی که خاک خشک بود به عنوان آب آبیاری ریختم پای گلدون هام اما بازم این کرم هارو میبینم و هنوز ازبین نرفتن باید چه کار کنم؟ آیا سم قوی تری باید بریزم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

۱۳۹۹-۱۱-۲۱ ۱۵:۲۶:۱۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر سم رو یکبار مصرف کردید؟

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۰۰:۲۳:۰۴

علیرضا مرادی

بله یکبار استفاده کردم

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۰۰:۳۲:۰۲

کارشناس شماره ۲

سم رو به فاصله یک هفته باز هم تکرار کنید حداقل ۳ بار سمپاشی کنید . حتما از روش قرار دادن گلدان در تشت اب هم استفاده کنید تا کرم ها از زیر گلدان خارج بشه

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۱۸:۰۸:۰۳

علیرضا مرادی

ممنون از راهنمایی تون

۱۳۹۹-۱۱-۲۲ ۲۱:۵۶:۳۱

علیرضا مرادی

ببخشيد یه سوال دیگه اسپاتی من گل داده و گلش یواش یواش داره باز میشه اگر این گل عمرش تمام بشه آیا می شود از آن ها بذر گرفت و آنها را کاشت و اگر می شود لطفا نحوه بذر گرفتن از گل و نحوه کاشت آن را توضیح بدید. ممنون میشم از راهنمایی هاتون

۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۰۱:۱۸:۰۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقت بخیر برای تکثیر از طریق بذر بعد از قهوه‌ای شدن گل‌ها و پوشش بذر( به شکلی که در عکس پیوست مشاهده می کنید) پوشش بذر‌ها را با یک چاقوی تیز شکافته و بذر‌ها را در یک بستر سبک و مرطوب به شکل سطحی بکارید و لایه نازکی از بستر کاشت روی بذر قرار بدید و دمای محیط را حدود ۲۲-۲۰ درجه سانتیگراد نگهدارید وجود نور برای تسریع در جوانه زنی بذر‌ها لازمه، پس بهتره ظرف محتوی جوانه‌ها را در محیطی روشن و به دور از نور آفتاب قرار بدید. کشیدن پلاستیک شفاف روی بستر کشت بذر‌ها به جوانه زنی کمک میکنه. اگه همه ی شرایط مناسب باشه طی ۱۰ روز شاهد جوانه زنی بذر‌ها خواهید بود.

تصاویر ارسالی
۱۳۹۹-۱۱-۲۳ ۱۶:۰۱:۴۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@